Najwygodniejsze sofy – relaks w domu

Niestety, długi weekend dobiegł już końca w związku z czym większość z nas musi wrócić do codziennych obowiązków – i nie jest to najmilsza świadomość. Część osób przyjmuje tę wiadomość ze spokojem i szybko przystosowuje się do “normalności” – dla tych, którzy jednak mają z tym pewne problemy proponujemy ciekawe rozwiązania na przedłużenie odpoczynku. Dobra wiadomość jest taka, że tę formę odpoczynku możemy zastosować każdego dnia, a nie tylko podczas dłuższych weekendów, czy kilkutygodniowych urlopów. Wygodna sofa to mebel, który, gdy już zagości w naszym domu, nie będzie miał tylko swoich “pięciu minut”, a który docenimy za każdym razem, gdy będziemy potrzebować kilku chwil spokoju…

Nowoczesne sofy są nie tylko niesamowicie wygodne, ale też niezwykle efektowne. Współcześni projektanci i designerzy realizują coraz to nowsze i z każdym razem bardziej zaskakujące projekty. Sofy, które składają się jak puzzle? A może sofy z pałeczek do ryżu? To tylko kropla w morzu niezwykle innowacyjnych projektów.
Poniżej kilka nowinek rynkowych, które bardzo przypadły mi do gustu. Mam nadzieję, że Wy także znajdziecie coś dla siebie.

Na początku chciałabym zapoznać Was z bardzo ciekawą kolekcją sof przypominających puzzle. To meble firmy Ligne Roset, które zaprojektował Philippe Nigro. Linia CONFLUENCES daje możliwość tworzenia różnych form, ponieważ poszczególne części łączą się jak puzzle. Wśród dostępnych modeli istnieje także pozycja szczególna – Toi et Moi – czyli sofa dla dwojga, stworzona z połączenia dwóch modułów “przypominających dwoje tulących się ludzi.

Jednak najbardziej zaskakujący okazał się dla mnie projekt Yuyi Ushidy, który stworzył sofę z pałeczek do ryżu. W tym celu zużył 8 tysięcy pałeczek, dzięki czemu uzyskał bardzo ciekawy mebel. Sofa jest niezwykle wytrzymała – jest w stanie wytrzymać ciężar ok. 210 kg. Jednak to nie jedyna ciekawostka związana z sofą. Marzeniem projektanta było stworzenie mebla maksymalnie funkcjonalnego. Jak zamarzył, tak też zrobił – sofa jest jak akordeon – można ją składać i rozsuwać. W efekcie z uroczej sofy możemy otrzymać wygodny fotel.

Jak widzicie tak naprawdę można stworzyć prawdzie cuda z niczego. Pałeczki do ryżu wydają się bardzo kruche i nietrwałe, a jednak cała konstrukcja jest stabilna i trwała. A do tego niesamowicie praktyczna.

Podzielę się z Wami także innymi sofami, które bardzo przypadły mi do gustu. Niektóre są proste, a jednak mają w sobie coś, co przykuwa uwagę, niektóre cechują niestandardowe kształty, a jeszcze inne zachwycają sposobem wykonania i pomysłem projektantów. Zresztą, przekonajcie się sami!

 

Zdjęcia pochodzą ze stron: Ligne Roset, Off-icedesign, Designteka, Domtrendy, Projektowanie wnętrz, Idealny dom, Domo.


Autor: Ewa z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!