Ekskluzywne meble na taras

Wpisując w wyszukiwarce hasło “meble ogrodowe” najczęściej otrzymujemy propozycje mebli wykonanych z drewna, rattanu i technorattanu. Zmieniając opcje wyszukiwania z naciskiem na ekskluzywne, luksusowe meble do ogrodu, otrzymujemy w zasadzie niemal dokładnie te same wyniki. Jak zatem rozróżnić ekskluzywne meble na taras od tych, które tylko je naśladują i gdzie się udać na zakupy, by nie kupić kota w worku?

Luksusowe meble na taras

Jak odróżnić luksusowe meble ogrodowe od zwykłych?

Meble tarasowe dostępne w marketach budowlano-ogrodniczych, często mianowane etykietą ekskluzywnych, to zazwyczaj propozycje z plastiku, rattanu, technorattanu i drewna. Projekty te, w większości inspirowane wzornictwem markowych mebli ogrodowych, prezentują się ładnie, bo niesprawiedliwym byłoby odmówić im walorów estetycznych, są w miarę solidne i praktyczne. Mimo tych zalet jedynie aspirują do jakości i elegancji swoich ekskluzywnych odpowiedników. Zatem, co to znaczy meble tarasowe ekskluzywne i jak je rozpoznać skoro wyszukiwarki internetowe niezależnie od wpisanych opcji reagują podobnymi wynikami?

Do produkcji luksusowych mebli na taras wykorzystuje się, podobnie jak w tańszych modelach, rattan, technorattan i drewno. Różnic należy upatrywać w jakości, precyzji wykonania, wytrzymałości, oryginalnym designie i … tym, co napisane na metce. Zarówno pojedyncze modele krzeseł, stołów, huśtawek ogrodowych,  jak również całe komplety wypoczynkowe eksluzywnych mebli ogrodowych  sygnowane logo znanych polskich i światowych projektantów znajdziemy w sklepach internetowych Willow House, Klusex, Doram Design, Rondo, Bello Giardino, Miloo, La Poem Garden, czy Gardinetta.

Ekskluzywne meble z technorattanu

Rodzaje popularnych luksusowych mebli ogrodowych

 Każdy, kto pragnie stworzyć w ogrodzie wspaniałą strefę wypoczynkową, w sklepach tych może kupić m. in.:

Ekskluzywne meble ogrodowe drewniane

Drewniane meble ogrodowe powstają z rodzimych gatunków drewna, jak sosna, dąb, buk oraz egzotycznych na czele z drewnem teakowym. Drewno jako surowiec naturalny jest niezwykle cenione ze względu na swoje walory estetyczne, a wykonane z niego meble są praktyczne i solidne. Jednakże nawet te ekskluzywne meble drewniane wymagają odrobinę troski. Chcąc oszczędzić im łatki mebli jednego sezonu, należy je co jakiś czas zaimpregnować w celu ochrony przed wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych. W połączeniu z tekstyliami prezentuje się naprawdę pięknie. Najlepszym na to dowodem są meble z kolekcji Toscana, Roma czy Verona, które oferuje rodzimy producent, firma Rondo oraz meble z kolekcji Milano, do kupienia w sklepie Rondo i Klusex.

Ekskluzywne meble ogrodowe drewniane

Eleganckie meble ogrodowe z rattanu

Rattan, podobnie jak drewno jest surowcem naturalnym. Poddaje się go działaniu pary wodnej, dzięki czemu można formować meble o finezyjnych kształtach. Ekskluzywne meble rattanowe, mimo niezaprzeczalnego uroku wykazują jednak wrażliwość na działanie wysokich temperatur, pod wpływem których mogą wysychać i łamać się. Wilgoć również im nie służy, dlatego po sezonie warto je przechowywać w pomieszczeniu. Kolekcje mebli rattanowych Porto, Barcelona i Panama dostępnych w ofercie sklepu Miloo, a także mebli oferowanych w sklepie Willow House to propozycja dla wielbicieli stylu rustykalnego. Można dzięki nim wyczarować naprawdę wygodne i stylowe miejsce do wypoczynku.

Ekskluzywne meble ogrodowe technorattan

Technorattan to syntetyczny odpowiednik rattanu. Jest równie plastyczny, co pozwala uformować dowolne kształty mebli, jednak znacznie bardziej odporny na działanie czynników atmosferycznych. Wykonuje się z niego stoliki, fotele, leżaki a nawet huśtawki, które przecież uwielbia każdy niezależnie od wieku. Wspaniałe technorattanowe huśtawki o nazwie Cocoon znajdziemy w ofercie Miloo. Jak zapewnia producent, komfort korzystania z huśtawki jest wprost proporcjonalny do jej światowego wzornictwa. Luksusowe meble z technorattanu nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych i są łatwe do utrzymania w czystości. Cieszą się tak dużym uznaniem, że ze statusu mebli ogrodowych awansowały do rangi mebli chętnie używanych również w nowoczesnych przestrzeniach, restauracjach, hotelach czy SPA. Szczególnie nowoczesne serie z półokrągłej plecionki technorattanowej jak Ligurito z powodzeniem sprawdzą się zarówno na tarasie, jak i w ogrodzie zimowym. O powodzeniu tego surowca dowodzi m. in. fakt, że technorattanowe meble Doram Design znalazły swe zastosowanie w licznych hotelach, jak Hilton w Warszawie i Gdańsku, Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej, czy Hotel Dziki Potok w Karpaczu.

Ekskluzywne meble ogrodowe technorattan

Tajemnica udanego wypoczynku na świeżym powietrzu tkwi w otoczeniu, w jakim przebywamy. Ekskluzywne meble ogrodowe, choć droższe od ogólnodostępnej, marketowej oferty, wyróżniają się nie tylko pięknym designem, ale również jakością i trwałością, z których można korzystać latami. Luksusowe meble ogrodowe pozwolą stworzyć w ogrodzie, restauracji czy na hotelowym tarasie niezwykle wygodne oraz stylowe miejsce relaksu. Nie od dziś wiadomo przecież, że w pięknym otoczeniu kawa smakuje lepiej, lektura książki bardziej wciąga, a drzemka jest prawdziwym wytchnieniem dla ciała i umysłu.


Polecamy inspiracje:

Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

3 komentarze do wpisu “Ekskluzywne meble na taras”
  1. Mirek Marzec 30, 2017 at 15:26 #

    Piękne! Gdzie mogę znaleźć meble ze zdjęcia? Te brązowe z jasnymi poduszkami.

     
  2. Ewunia Maj 24, 2015 at 12:11 #

    Piękne meble ogrodowe :) Aż chciałoby się usiąść i zjeść coś dobrego w ogrodzie. Ja zastanawiałam się nad takimi ale po obejrzeniu tych technorattanowych muszę jeszcze przemyśleć sprawę :)

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!