Komplet technorattanowy Farlito vs narożnik Provence – podobieństwa i różnice

Komplet technorattanowy Farlito vs narożnik Provence – na pierwszy rzut oka oba modele mogą się wydawać podobne. Zbliżona kolorystyka, prosty nowoczesny design. Jeśli jednak przyjrzymy się dokładniej, dostrzeżemy ogromne różnice między modelami. W końcu jeden narożnik ogrodowy wykonany jest z oryginalnej technorattanowej plecionki, a drugi to odlew z tworzywa sztucznego. Skąd więc podobna cena obu zestawów? I który z nich lepiej kupić? Przyjmy się bliżej kompletowi technorattanowemu Farlito i narożnikowi Keter Provence, by znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Narożnik technorattanowy Farlito Black Along & Ice Grey Narożnik ogrodowy Keter Provence

Technorattan vs tworzywo sztuczne – plecionka i odlew

Podstawowa różnica między kompletem Farlito a narożnikiem Provence to sposób wykonania mebli. Na pierwszy rzut oka oba narożniki mogą się wydawać zestawami technorattanowymi, ale w rzeczywistości jedynie komplet Farlito to oryginalny technorattan, a narożnik Provence to imitujący go odlew z tworzywa sztucznego.

O technorattanie możecie dowiedzieć się więcej w artykule Co to jest technorattan, tutaj jednak skupmy się na innym aspekcie – jaki wpływ ma zróżnicowanie materiałów na jakość zestawów?

Komplet ogrodowy z technorattanu FARLITO Keter Provence narożnik modułowy do ogrodu

Oryginalne meble technorattanowe są wyplatane ręcznie na metalowym stelażu – w przypadku Farlito jest to stelaż stalowy. Plecionka jest elastyczna, lekko dopasowuje się do kształtu ciała, więc na meblach wygodniej się siedzi. Narożnik Provence z kolei to odlew tworzony z formy. Mebel jest sztywny, więc o wygodzie korzystania z zestawu decydują głównie poduszki. Warto też wiedzieć, że meble te są importowane z Azji, natomiast zestaw Provence produkowany w Europie pod marką Keter.

Komplet ogrodowy z technorattanu FARLITO Keter Provence narożnik na taras

Jeśli chodzi o wytrzymałość zestawów ogrodowych i ich odporność na warunki atmosferyczne, oba komplety na taras mają podobne właściwości. Jednak ponieważ zestaw Farlito wykonany jest na metalowym stelażu, warto dokupić do niego pokrowiec na zimę, co dodatkowo zabezpieczy mebel przed korozją. Oba komplety elegancko się prezentują, choć zestaw Farlito – jako oryginalny technorattan – jest bardziej prestiżowym kompletem ogrodowym.

Rozmiary narożników ogrodowych

Kolejna różnica między kompletami to rozmiary obu narożników. Zestaw technorattanowy Farlito składa się z jednego modułu mniej i przez to ma nieco mniejszy rozmiar niż narożnik Keter Provence, jest również odrobinę niższy. Siedziska w modelu Farlito są jednak obszerniejsze, a stolik kawowy kilka centymetrów większy. Mimo wszystko przewagę w tej kategorii trzeba przyznać narożnikowi ogrodowemu Keter Provence – dodatkowe miejsca siedzące przydadzą się w ogrodzie bardziej niż kilka dodatkowych centymetrów siedziska.

wymiary kompletu ogrodowego z technorattanu FARLITO wymiary narożnika ogrodowego Keter Provence

Poduszki dołączane do kompletów

Warto przyjrzeć się bliżej dołączanym do kompletów poduszkom. W narożniku technorattanowym Farlito są to cztery płaskie poduszki na siedziska o grubości 8 cm oraz trzy wygodne i grube poduszki na oparcia. Natomiast do narożnika Keter Provence dołączono sześć płaskich poduszek na oparcia i pięć płaskich poduszek na siedziska o grubości około 6 cm. Zestaw technorattanowy Farlito zapewnia więc nieco większy komfort, choć poduszek dołączonych do narożnika Provence jest więcej. W obu kompletach dołączone do zestawów poduszki mają zdejmowane poszewki, więc w razie zabrudzenia można je zdjąć i uprać w pralce.

Komplet ogrodowy z technorattanu FARLITO Keter Provence narożnik ogrodowy

Design technorattanowego kompletu Farlito i narożnika Provence

Na koniec przyjrzymy się jeszcze designowi obu modeli. Wzornictwo narożnika technorattanowego Farlito i zestawu Provence jest dosyć podobne. Oba modele są mocno zabudowane i mają proste, nowoczesne kształty. Podobny jest również skład kompletów – w obu przypadkach mamy do dyspozycji narożnik i niski stolik kawowy, choć narożnik Provence jest nieco większy. Z kolei zaletą zestawu technorattanowego Farlito jest szklany blat pokrywający stolik. Dostępna kolorystyka kompletów jest dosyć podobna – do wyboru mamy zestawy w ciemnych szarościach oraz brązowe i beżowe sofy z jasnymi poduszkami.

Komplet ogrodowy z technorattanu FARLITO narożnik na taras Keter Provence

Co ciekawe, oba modele narożników ogrodowych są modułowe. W zestawie technorattanowym Farlito wyjściowo nie ma łączników, ale można je dokupić i połączyć mebel na stałe. Narożnik Provence z kolei domyślnie daje możliwość łączenia, ale tylko w konfiguracji 2+3 – nie da się z niego stworzyć jednolitej całości. I na koniec najważniejsza różnica – komplet techorattanowy Farlito przesyłany jest do klienta w całości, natomiast zestaw ogrodowy Keter Provence należy samodzielnie zmontować.

Komplet technorattanowy Farlito vs narożnik Provence – podsumowanie

Komplet ogrodowy z technorattanu FARLITO narożnik ogrodowy Keter Provence

Jakie wnioski płyną z naszego zestawienia? Narożnik technorattanowy Farlito to elegancki mebel. Grube poduszki i elastyczna plecionka decydują o wygodzie korzystania z kompletu. Jest bardziej efektowny i prestiżowy. Narożnik ogrodowy Keter Provence to z kolei designerski mebel ogrodowy cechujący się dobrym stosunkiem jakości i rozmiaru do ceny. Prezentuje się wyjątkowo efektownie, a dołączone do niego poduszki na siedziska i oparcia zapewniają odpowiedni komfort korzystania z mebla. Spore znaczenie przy wyborze narożnika mogą mieć dodatkowe miejsca w modelu Keter Provence. Jeśli jednak zależy nam na zestawie z wyższej półki, zdecydujmy się na lepszy, choć nieco mniejszy model w zbliżonej cenie – zestaw technorattanowy Farlito.

Wyszukiwania powiązane z tematem:
curver corfu provence technorattan zestaw keter


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!