Jaki materac wybrać?

Jedną trzecią życia spędzamy w łóżku, warto więc zadbać o jego odpowiednią wygodę i funkcjonalność. A jak wiadomo w łózku najważniejszy jest…? Materac! Wśród bogatej oferty i nieznajomych nazw trudno szybko zorientować się, który będzie odpowiedni dla nas. Postaramy się Wam pomoc!

Dziś badamy jak wybrać taki, aby spało nam się zdrowo i przyjemnie.

 

 

 

Po pierwsze.. primo  –

Wymiary!

Szukając odpowiedniej długości do wzrostu użytkownika łóżka dodajemy około 15-20 cm.

Jeśli szukamy materaca dla jednej osoby, minimalna szerokość to 70 cm.  Z kolei minimum szerokości dla dwóch osób to 140 cm.

Co ciekawe z naszych obserwacji wynika, że najczęściej wybierane są łóżka o szerokości 160 cm i długości 200 cm.

Twardość

Tutaj wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Warto jednak pamiętać, że zbyt miękki nie daje gwarancji odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa, a co za tym idzie zmusza nasze mięśnie do dodatkowego wysiłku. Jeśli mamy do czynienia ze zbyt twardym materacem wymusza on częstą zmienię pozycji.

Rodzaje materaców

Najpopularniejszym rodzajem jest stosowany już od lat materac bonellowy. Jego największą zaletą jest jego uniwersalność – sprawdza się zarówno do leżenia, jak i siedzenia dla osób o różnym ciężarze ciała.

Dla ceniących wygodę i komfort polecamy zaś materace kieszeniowe.

Charakteryzują się metalową konstrukcją z dużą ilością sprężyn. Każda sprężyna zaś umieszczona jest w osobnej kieszonce co zapewnia idealne dopasowanie się do kształtu ciała leżącego. Taka budowa materaca zapewnia również, że ruchy powstałe w wyniku nacisku na materac nie są przenoszone na jego pozostałe części i nie powodują zapadania się większego obszaru materaca niż to konieczne.

Materace te, mogą być również wykonane z wielu stref, czyli posiadają sprężyny o różnym stopniu sprężystości, odpowiadające potrzebą poszczególnych części ciała.

Specjaliści rekomendują zastosowanie  materacy  piankowych. Dzięki użyciu pianki termoelastycznej reagują one nie tylko na nacisk, ale również na temperaturę ciała, zmieniając swoje ułożenie pod wpływem ciepła.

Dla wszystkich, którzy lubią odrobinkę luksusu w sypialni proponujemy materace z pokrowcem  zawierającym domieszkę aloesu, którego aromat uwalnia się już po pierwszy praniu.


Autor: Kasia
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!