Jaki materac wybrać?

Jedną trzecią życia spędzamy w łóżku, warto więc zadbać o jego odpowiednią wygodę i funkcjonalność. A jak wiadomo w łóżku najważniejszy jest… materac do spania! Wśród bogatej oferty i nieznajomych nazw trudno szybko zorientować się, który będzie odpowiedni dla nas. Postaramy się Wam pomoc!

Dziś zbadamy jak wybrać taki materac do spania na stelaż, aby spało nam się zdrowo i przyjemnie.

Materac do spania Hermes - jaki materac wybrać?

Jaki materac wybrać? Wymiary

Szukając odpowiedniej długości do wzrostu użytkownika łóżka dodajemy około 15-20 cm.

Jeśli szukamy materaca dla jednej osoby, minimalna szerokość to 70 cm.  Z kolei minimum szerokości dla dwóch osób to 140 cm.

Co ciekawe, z naszych obserwacji wynika, że najczęściej wybierane są łóżka o szerokości 160 cm i długości 200 cm.

Twardość materaca do łóżka

Tutaj wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Warto jednak pamiętać, że zbyt miękki materac do spania na stelaż nie daje gwarancji odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa, a co za tym idzie zmusza nasze mięśnie do dodatkowego wysiłku. Jeśli mamy do czynienia ze zbyt twardym materacem do spania wymusza on częstą zmienię pozycji.

Rodzaje materaców do spania

Najpopularniejszym rodzajem jest stosowany już od lat materac sprężynowy (bonellowy). Jego największą zaletą jest uniwersalność – sprawdza się zarówno do leżenia, jak i siedzenia, oraz dla osób o różnym ciężarze ciała.

Dla ceniących wygodę i komfort polecamy zaś materace kieszeniowe. Charakteryzują się one metalową konstrukcją z dużą ilością sprężyn. Każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce, dzięki czemu pracują one niezależnie, a materac dopasowuje się idealnie do kształtu ciała leżącego. Taka budowa materaca zapewnia również, że ruchy powstałe w wyniku nacisku na materac nie są przenoszone na jego pozostałe części i nie powodują zapadania się większego obszaru materaca niż to konieczne. Materace te mogą być również dzielone na strefy, czyli zbudowane ze sprężyn o różnym stopniu sprężystości, odpowiadających potrzebom poszczególnych części ciała.

Specjaliści rekomendują zastosowanie materacy piankowych. W tej kategorii znajdują się między innymi tradycyjne materace piankowe, materace termoelastyczne, materace wysokoelastyczne czy materace lateksowe. Od rodzaju pianki zależą ich właściwości – na przykład pianka termoelastyczna sprawia, że materac do spania na stelaż reaguje nie tylko na nacisk, ale również na temperaturę ciała, zmieniając swój kształt pod wpływem ciepła.

Przy zakupie materaca do spania na stelaż warto zwrócić uwagę na pokrowiec do materaca – w ofertach producentów znajdziemy między innymi pokrowce z powłoką antybakteryjną Aegis czy nasączone pielęgnującym skórę żelem Aloe Vera.

Wyszukiwania powiązane z tematem:
poduszka materac na ławkę huśtawkę ogrodową


Autor: Karolina z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!