Jakie ławki do ogrodu wybrać?

Wygodna ławka do ogrodu skryta w gąszczu roślin to obowiązkowy element każdego ogrodu. Chwile relaksu spędzone w otoczeniu pachnących kwiatów, drzew i zielonych krzewów to wymarzone zwieńczenie pracy dla ogrodnika. Nie w każdym miejscu w ogrodzie możemy postawić wygodny komplet mebli ogrodowych. Jednak tam, gdzie nie ma miejsca na stół i ogrodowe kanapy, postawmy chociażby skromną ławeczkę. Ukryty w gąszczu roślin mebel to idealne miejsce na odpoczynek.

Ławka do ogrodu stalowa

Co więcej kuta ławka do ogrodu może być także stylowym elementem dekoracyjnym naszego ogrodu, nie rzadko zastępując typowe rzeźby i ozdobne fontanny. Wzornictwo ławek żeliwnych jest bardzo bogate. Na rynku możemy znaleźć klasyczne ławki do ogrodu z drewna, ławki w romantycznym stylu, a także rustykalne formy. Wybór odpowiedniej ławki zależy od naszych upodobań, a także funkcji jaką pełnić będzie ogrodowy mebel.

Ławka do ogrodu koronkowa

Ławki żeliwne do ogrodu

W dosłownie każdym ogrodzie swoje miejsce znajdzie klasyczna ławka ogrodowa. Składający się z drewnianych desek i metalowej podstawy mebel, to idealny wybór dla osób, które cenią tradycyjne aranżacje. To także doskonała propozycja dla wszystkich, którzy nie zdecydowali się na jedną, obowiązującą stylizację do swojego ogrodu. Metalowa ławka ogrodowa doskonale wyglądać będzie zarówno na zaaranżowanym w skandynawskim stylu tarasie, jak i ustawiona w gąszczu bujnej winorośli.

Ławka do ogrodu żeliwna

Ławka w romantycznym stylu

Do ogrodów w romantycznym stylu idealnie pasować będzie elegancka ławka na metalowym lub żelaznym stelażu. Piękne zarysowane detale ławek nawiązujące do francuskiej stylistyki, dobrze prezentować się będą w otoczeniu krzaków róży, koronkowych donic, czy wypielęgnowanego ogrodu kwiatowego. Istotny jest odpowiednio wybrany projekt odlewu żeliwnego. Bogato zdobiona biała ławka do ogrodu postawiona w altance, na tarasie lub przy eleganckiej fontannie zyska wyjątkowego charakteru. Ustawiając ją w domowym sadzie lub w sąsiedztwie bujnej roślinności w prosty sposób uzyskamy aranżację rodem z „zaczarowywanego ogrodu”.

Ławka żeliwna wiedeńska

Ławki do ogrodu z drewna

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się także ławki w rustykalnym stylu. Meble wykonane z litego drewna bez metalowej podstawy to świetna propozycja do wiejskich stylizacji. Ławka o prostej formie stworzona z drewna pozyskanego z polskich lasów pasować będzie do sielskich aranżacji. Ustawiona w domowym sadzie, w otoczeniu wiklinowych koszy i kwiatów posadzonych w starych taczkach lub drewnianych donicach, stworzy klimat charakterystyczny dla polskiej wsi. Natomiast ławka wykonana z drewna akacjowego lazurowanego to idealny wybór dla osób lubiących niezwykle modny tej wiosny styl prowansalski. W otoczeniu kwiecistej łąki, koronkowych stolików kutych z żelaza, wiklinowych koszy i szklanych wazonów z suszoną lawendą, mebel tworzyć będzie jedną z najbardziej pożądanych stylizacji tego sezonu.

Ostatnio modne są również oryginalne rozwiązania takie jak ławki wykonane z palet czy ławki bujane – należy jednak pamiętać, że ich projekt to raczej amatorskie rozwiązania, które nie gwarantują stabilności. Mogą być wykorzystane w przydomowym ogrodzie, gdzie ważna jest cena całego rozwiązania, ale należy dokładnie przemyśleć używanie takich rozwiązań w przestrzeni publicznej – w niej zdecydowanie lepiej sprawdzą się ławki żeliwne.

Ławka ogrodowa dębowa

Stabilna ławka do parku

Nie można zapominać, że każdy typ ławki to także doskonała ozdoba przestrzeni miejskiej. Ten funkcjonalny mebel doskonale sprawdzi się zarówno w parkach, jak i mniejszych skupiskach zieleni. Współczesne ławki parkowe swoim wyglądem przypominają typowe ławki miejskie stosowane na skwerach i placach. Jednak ich solidna budowa i możliwość przytwierdzenia do podłoża pozwalają na usytuowanie jej w miejscach publicznych bez obawy przed kradzieżą.

Ławka żeliwna z podłokietnikami

Decydując się na zakup ławki do ogrodu, parku, lub innego miejsca w którym chcielibyśmy stworzyć atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, a szczególnie warunki w jakich będą użytkowane ławki. Inny jest sposób użytkowania ławki w przydomowym ogródku, a inny na miejskim placyku, dlatego zainteresowanych zakupem zachęcamy do kontaktu z obsługą sklepu, która z przyjemnością doradzi Państwu produkty odpowiednie do Waszych potrzeb. Opisywane produkty można kupić na stronie: meblobranie.pl/lawki-ogrodowe

Wszystkie przedstawione zdjęcia zostały wykonane i przesłane przez naszych zadowolonych klientów.

 Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!