Krótki przegląd parasoli ogrodowych

Parasol ogrodowy to niewątpliwie najpopularniejszy sposób ochrony przed deszczem i słońcem. Jest pożądany w każdym ogrodzie i na działce, a jego główną zaletą jest mobilność. Warto poświęcić trochę czasu, by wybrać model, który będzie zbudowany z dobrej jakości materiałów, a co za tym idzie poradzi sobie z niskimi i wysokimi temperaturami, opadami i promieniowaniem UV. Jaki parasol ogrodowy można kupić najtaniej? I czy warto szukać parasoli ogrodowych na promocjach i wyprzedażach?

parasol ogrodowy wyprzedaż

Parasol ogrodowy mały czy duży?

Wybór parasola do ogrodu nie może być przypadkowy. Przy wyborze parasola ogrodowego musimy się kierować takimi jego cechami jak kształt, wielkość czaszy, kolor oraz sposób mocowania. Trzeba się zastanowić jaki model będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb i będzie spełniał swoją funkcję przez długi czas, a jednocześnie jego cena nie spustoszy nam kieszeni. Wbrew powszechnym opiniom nie jest to łatwe. Jeśli chodzi o wielkość zasada jest prosta – duży parasol ogrodowy będzie dawał duży cień. Jest to rozwiązanie komfortowe przy większych spotkaniach, ochraniające większą liczbę osób. Jeśli nie zapraszamy jednak tak wielu znajomych, wystarczy nam mały model, który spełni swoją funkcję.

Parasole ogrodowe z podstawą

Ważnym elementem konstrukcyjnym parasola ogrodowego jest stojak. To on odpowiada za stabilność, chroni przed przewróceniem konstrukcji i ewentualnym zniszczeniem czaszy. Szykując się na kupno parasola ogrodowego, trzeba to uwzględnić w szacowanej cenie zakupów. Istnieje prosta zależność: im większa czasza parasola, tym większy i cięższy stojak z obciążnikiem. Tylko odpowiednie dobranie ciężaru pod parasole ogrodowe z podstawą może nas uchronić przed niespodziankami podczas wietrznej pogody. Z pewnością pozytywnie wpłynie także na komfort użytkowania parasola. Dzięki temu możemy zapobiec jego przesuwaniu czy obracaniu i mamy możliwość wygodnego odpoczynku w cieniu.

parasol ogrodowy promocja

Parasole ogrodowe do stołu

Tradycyjny parasol ogrodowy, swoim kształtem i konstrukcją przypomina zwykły parasol przeciwdeszczowy, z tą różnicą, że jest zdecydowanie większy, cięższy i wykonany z bardziej wytrzymałych materiałów. Do rozkładania czaszy często stosuje mechanizm z korbą połączony linkami, który ułatwia rozkładanie i składanie. Główną wadą tradycyjnego parasola ogrodowego jest to, że rurka stanowiąca podstawę znajduje się dokładnie w środku osłanianego miejsca – to idealne parasole ogrodowe do stołu. Jednak jeśli ustawimy je pośrodku kompletu wypoczynkowego, mogą okazać się odrobinę mniej funkcjonalne. W tej kategorii znajdziemy najtańsze parasole ogrodowe.

Łamany parasol ogrodowy

Taki rodzaj parasola to w zasadzie taka sama konstrukcja, jaką posiada tradycyjny parasol ogrodowy. Parasole ogrodowe łamane odróżnia jedna cecha – przegub w rurce podtrzymującej konstrukcję. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy regulować kąt nachylenia czaszy, co ułatwia osłonięcie zamierzonego miejsca bez konieczności przestawiania całej konstrukcji. Łączy to w sobie walory praktyczne i estetyczne. Bardzo przydatna jest funkcja wielostopniowej regulacji kąta pochylenia czaszy. Pozwala ona tak ustawić parasol, by zawsze było nam wygodnie i nie decydować się na półśrodki. Warto poszukać tego typu parasola ogrodowego na promocjach i wyprzedażach, ponieważ nowe modele są dosyć drogie.

parasole ogrodowe cena

Parasol ogrodowy wiszący

Taki rodzaj mocowania parasola ogrodowego to bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie jeśli mamy mało miejsca. Parasol ogrodowy wiszący zaczepiony jest najczęściej od góry na nóżce w kształcie pałąka. Można także zawiesić go na wysięgniku montowanym do ściany lub do drzewa. Takie rozwiązanie konstrukcyjne pozwala na wykorzystanie całej zacienionej przestrzeni. Doskonale sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale też na tarasie czy nawet balkonie – jeśli oczywiście posiadamy wystarczająco dużo miejsca. Jeśli chodzi o zakup tego typu parasoli ogrodowych, ich cena może być dosyć wysoka. Warto się więc zastanowić czy nie wystarczy nam prostszy model.

Parasol ogrodowy na wyprzedaży

Zadanie wyboru parasola do ogrodu z pozoru wydaje się proste. Abyśmy byli jednak w pełni zadowoleni z naszego wyboru, musimy pamiętać, że ma on przede wszystkim pełnić funkcję ochronną. Trzeba wziąć pod uwagę, że będzie przez cały czas wystawiony na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, które będą nieustannie wpływały na wygląd i funkcjonalność urządzenia. Nie możemy także zapomnieć, że parasol ogrodowy ma być spójny kolorystycznie i dopasowany do koncepcji aranżacji naszego ogrodu. Warto poczekać na wyprzedaż lub promocję, aby móc zaoszczędzić, zakupić parasole ogrodowe najtaniej i zapewnić sobie komfortowy wypoczynek na ogrodzie lub tarasie w upalne lub deszczowe dni.

parasole ogrodowe najtaniejAutor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!