Pomysły na meble z palet euro

Od pewnego czasu we wnętrzarstwie obserwujemy trend, który swobodnie można nazwać stylem eko. Meble są tworzone z ekologicznych materiałów, bardzo często pochodzących z recyklingu. W ten trend wpisują się także palety, z których tworzone są przeróżne przedmioty domowego użytku oraz meble do domu i ogrodu!

Pomysły na meble z palet euro

Pomysły na meble z palet zdjęcia

Z niepozornych palet do przewożenia przeróżnych rzeczy można wyczarować niezwykłe cacuszka. Muszę przyznać, że część z pomysłów przedstawionych na zdjęciach w galerii, nie przyszłaby mi do głowy ;) Nie wszystkie meble z palet euro czarują nienagannym wyglądem, ale ich niezaprzeczalnym plusem jest niski koszt. Wystarczy niewiele wysiłku i kilka niedrogich elementów (np. bejcolakier, kółka), aby stworzyć z tych pozbijanych razem desek coś niezwykłego i funkcjonalnego.

Inspiracje meble z palet do salonu Inspiracje meble z palet drewnianych Inspiracje meble z palet galeria

Najprostszym pomysłem jest oczywiście stworzenie z palet stołów czy stolików – nie wymaga to specjalnych umiejętności czy zaawansowanego sprzętu. Wystarczy ułożyć palety jedna na drugą albo dorobić do palety nóżki czy kółeczka.

Inspiracje meble z palet zdjęcia Stoły ogrodowe z palet zdjęcia Pomysł na meble z palet euro

Dużą zaletą mebli z palet euro jest fakt, że można je wykończyć na bardzo wiele sposobów. Zabezpieczone surowe drewno świetnie się sprawdzi we wnętrzach eko, bielone w skandynawskich, a pomalowane w nowoczesnych aranżacjach.

Inspiracje meble z palet dla dzieci Pomysły na meble z palet inspiracje Fajne meble z palet DIY

Bardzo proste w wykonaniu są również wszelkie sofy czy pufy z palet euro. Wystarczy odpowiednio wykończyć drewno i uzupełnić całość poduszkami. Jeśli potrzebujemy wyższych mebli z palet, wystarczy jedynie zbić dwie palety razem.

Pomysł na meble z palet i skrzynek Pomysły na meble z palet transportowych Pomysły na meble z palet zdjęcia

Palety świetnie się sprawdzają również jako półki stolika pod telewizor czy ciekawa dekoracja na ścianę. Co ważne, palety dają bardzo szerokie możliwości modyfikacji i personalizacji – możemy więc w pełni dopasować meble z palet euro do naszych potrzeb.

Inspiracje meble z palet łóżko Inspiracje meble z palet sypialnia Pomysł na meble z palet galeria

Ogrodowe meble z palet – galeria

Jeśli dysponujemy ogrodem czy tarasem, możemy też spróbować stworzyć eleganckie meble balkonowe z palet. To świetny pomysł na wykorzystanie tego typu elementów – nie tylko ekologiczny, ale też tani. Podobnie jak w przypadku mebli pokojowych, najprostsze rozwiązanie to paleta uzupełniona poduszkami, ale są też inne rozwiązania ;) W przypadku mebli ogrodowych musimy pamiętać, żeby palety odpowiednio zabezpieczyć przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Pomysły na meble ogrodowe europalety Kanapa ogrodowa z europalet Meble ogrodowe europalety galeria

Palety euro sprawdzą się nie tylko jako meble ogrodowe, ale będą też stanowić doskonały materiał na podesty tarasów czy ogrodowe ścieżki. Bardzo oryginalnym pomysłem są też ogrody wertykalne z palet. No sami spójrzcie jak to pięknie wygląda!

Meble do altany z palet galeria Pomysł na meble ogrodowe z palet Stoły ogrodowe z palet euro zdjęcia

Zdjęcia znalezione na: pinterest.com


Polecamy inspiracje:

Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!