Gampre – producent szklarni ogrodowych z poliwęglanu

W naszej ofercie pojawiły się ostatnio szklarnie ogrodowe producenta Gampre. Czym wyróżnia się ta firma na tle innych? Jaka jest jej historia? I co jest wyjątkowego w tworzonych przez Gampre szklarniach ogrodowych z poliwęglanu? Przyjrzymy się dziś bliżej temu ciekawemu producentowi szklarni ogrodowych.

Szklarnie ogrodowe producent Gampre

Producent szklarni ogrodowych Gampre – historia powstania marki

Gampre to litewska firma zajmująca się produkcją szklarni ogrodowych z poliuretanu. Bardzo ciekawa jest historia powstania firmy – pomysł na produkcję szklarni ogrodowych zrodził się, kiedy podczas letniego śniadania rodzina raczyła się pomidorami z supermarketu. Jak łatwo się domyślić, plastikowy smak warzywa był dużym rozczarowaniem. Wtedy powstał pomysł na założenie przydomowej hodowli warzyw pod szklarnią.

Miała to być szklarnia o estetycznym wyglądzie (żeby nie straszyła w przydomowym ogródku), wytrzymała, odporna na litewskie wiatry i śniegi, z ciekawymi rozwiązaniami praktycznymi i niewymagająca zbyt wiele opieki. Dostępne na rynku szklarnie nie były w stanie spełnić ich oczekiwań, więc przyszli producenci stwierdzili, że zbudują szklarnię sami – dla siebie i dla innych. Tak powstała firma Gampre.

Szklarnie ogrodowe producent Gampre

Praktyczne rozwiązania stosowane w szklarniach ogrodowych Gampre

Obecnie Gampre to jedna z największych litewskich firm produkujących szklarnie ogrodowe. Ich produkty wykonane są z aluminiowych profili i płyt poliwęglanowych o grubości 6 mm. Szklarnie bardzo elegancko się prezentują, ale prawdziwą rewelacją jest duża oferta akcesoriów, o które możemy uzupełnić konstrukcję. Do szklarni ogrodowych producenta Gampre można zamówić dodatkowe okna dachowe, praktyczne półki, zestaw do podwiązania roślin, a także taśmy przeciwpyłowe Multifoil.

Wyjątkowo ciekawym elementem w szklarniach ogrodowych producenta Gampre są okna dachowe z automatycznym siłownikiem. Jak to działa? Siłownik wypełniony jest specjalną cieczą, która reaguje na zmiany temperatury i zależnie od tego otwiera albo zamyka świetlik dachowy. Pełne zamknięcie następuje przy 18°C, a pełne otwarcie przy 25°C. Dzięki temu we wnętrzu stale jest utrzymywany korzystny dla roślin mikroklimat. Duże znaczenie przy tworzeniu mikroklimatu mają także wysokiej jakości płyty poliwęglanowe 6 mm.

Szklarnie ogrodowe Gampre wyposażone są w automatyczne świetliki

Szklarnie ogrodowe Gampre to przede wszystkim wysoka jakość

Warto wspomnieć, że producent szklarni ogrodowych Gampre bardzo dba o jakość produktów wykorzystywanych do budowy szklarni. Firma współpracuje tylko ze sprawdzonymi europejskimi producentami. Poszczególne komponenty do budowy szklarni ogrodowych powstają m.in. w Szwecji i Austrii. Zresztą nie ma co się zagłębiać w szczegóły – o jakości szklarni najlepiej świadczy fakt, że producent udziela aż 5 letniej gwarancji na szklarnię i 10 letniej gwarancji na płyty poliwęglanowe.

Jeśli zainteresowały Was szklarnie ogrodowe producenta Gampre, możecie obejrzeć materiał filmowy o producencie i jego szklarniach. Filmik jest co prawda po litewsku, ale można na nim zobaczyć jak wygląda montaż szklarni ogrodowej Sanus i jak prezentuje się cała szklarnia po ukończeniu budowy.

Co sądzicie o naszym nowym producencie? Czy stosowane przez niego rozwiązania wydają się Wam interesujące? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach!Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeden komentarz do wpisu “Gampre – producent szklarni ogrodowych z poliwęglanu”
  1. ANDRZEJ Kwiecień 26, 2019 at 23:43 #

    Szklarnia wspaniała i pomysłowo zaprojektowana i jak widać bardzo łatwa w montażu
    i szkoda bo mogła być reklama w języku polskim ale można się domyśleć bo to też słowiański język . Ponadto bardzo ważne , że konstrukcja jest bardzo lekka co nie wymaga angażoawnia całej ekipy do montażu tej konstrukcji

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!