Skrzynia technorattan – jak wybrać odpowiedni model?

Skrzynia technorattan to coraz popularniejszy wybór do ogrodów i na tarasy. Ma niewątpliwie wiele zalet – jest bardzo elegancka, dobrze zgrywa się z meblami ogrodowymi i odpowiednio chroni poduszki przed zamoczeniem. Jak jednak wybrać odpowiedni model wśród wszystkich dostępnych propozycji? I na co zwrócić uwagę przy zakupie? Dziś dokładnie przyjrzymy się jakie cechy powinna mieć idealne skrzynia ogrodowa z technorattanu!

Skrzynia technorattan Ligurito White Elite

Skrzynia z technorattanu

Zacznijmy od podstawowej kwestii – jak zbudowana jest skrzynia ogrodowa technorattanowa? Najczęściej spotykana konstrukcja to metalowy stelaż wypleciony technorattanową plecionką, w pokrywie uzupełniony dodatkowo o płaski kawałek tworzywa sztucznego chroniący przed dostaniem się wody do wnętrza skrzyni. Głównym elementem chroniącym poduszki przed zamoczeniem w skrzyni z technorattanu jest jednak wodoodporny materiałowy wkład, w którym zamykamy poduszki.

Skrzynia z technorattanu Nilamito Brown

Testowaliśmy kiedyś w biurze wkład ze skrzyń Nilamito i Ligurito pod względem odporności na wodę – po dobie wylana na materiał filiżanka wody wciąż nie wsiąkła, tylko utrzymywała się w formie kropli na materiale. Także jeśli chodzi o zabezpieczenie poduszek przed wodą w skrzyni technorattanowej, możemy czuć się spokojni – skrzynie dobrze zabezpieczają poduszki przed zamoczeniem.

Skrzynia ogrodowa z technorattanu Ligurito Brown Elite

Skrzynia ogrodowa technorattan

Przed zakupem powinniśmy się zastanowić jakiej wielkości skrzynia technorattanowa jest nam potrzebna, żeby w środku zmieściły się wszystkie poduszki i akcesoria. Nie chodzi tylko o samą pojemność, a o dokładne wymiary – czy poduszka o wymiarach 60×60 cm swobodnie zmieści się w środku? Czy skrzynia technorattan jest wystarczająco długa, żeby w środku zmieściły się poduszki o określonej grubości?

Skrzynia ogrodowa technorattanowa Ligurito Brown Elite

Kolejna sprawa to dopasowanie skrzyni ogrodowej technorattan do wystroju naszego tarasu. Często producenci oferują skrzynie przeznaczone konkretnie do danych zestawów technorattanowych. Jeśli w naszym przypadku nie ma takiej możliwości, wybierzmy skrzynię ogrodową technorattan o najbardziej zbliżonej kolorystyce. Ciekawym dodatkiem do skrzyń technorattanowych mogą być też kółeczka czy uchwyty do przenoszenia, szczególnie jeśli nasz zestaw z technorattanu stoi na otwartej przestrzeni, a skrzynię z poduszkami wolelibyśmy schować pod dach.

Skrzynia ogrodowa technorattan Ligurito White Elite

Skrzynia technorattan

W temacie naszych rozważań pozostało nam jeszcze jedno pytanie – czy skrzynia technorattan to dobry wybór? Z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że tak. Technorattan jest materiałem bardzo odpornym na warunki atmosferyczne, deszcz i promieniowanie UV. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji i dobrze znosi pozostawienie na zewnątrz. Skrzynia ogrodowa z technorattanu to także bardzo elegancki dodatek do mebli ogrodowych. Idealnie komponuje się z eleganckim wykończeniem tarasu i dodaje stylu aranżacji.

Skrzynia technorattanowa Nilamito Brown

W kwestii wykończenia skrzyni z technorattanu zwróćmy uwagę przede wszystkim na wspomniane wyżej elementy – wykończenie pokrywy dodatkowym nieprzepuszczającym wody materiałem i jakość wodoodpornego materiału wyściełającego skrzynię. Samo wykończenie skrzyni technorattan z zewnątrz to już kwestia naszego gustu. Postawmy na model, który idealne zgra się z naszymi meblami ogrodowymi, a cała aranżacja będzie nie tylko praktyczna, ale i bardzo elegancka.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!