Montaż skrzyni Keter Brushwood Storage Box

Montaż skrzyni Keter Brushwood Storage Box to naprawdę nic trudnego – wystarczy krok po kroku przejść przez wszystkie punkty obrazkowej instrukcji. Niektórym jednak na samo sformułowanie “samodzielny montaż” serce zaczyna bić coraz szybciej, a w oczach pojawia się strach… Chcę Was dziś przekonać, że nie ma czego się obawiać. Skrzynię zmontowałam całkowicie samodzielnie – pomocnik potrzebny był tylko przy montażu wieka (ktoś musiał je przytrzymać, kiedy je przykręcałam). W czasie montażu fotografowałam poszczególne etapy, żebyście mogli zobaczyć, jak to wszystko wygląda na żywo. Mam nadzieję, że mój instruktaż okaże się dla Was pomocny i przekona osoby niepewne swoich sił, że montaż skrzyni ogrodowej to tak naprawdę bułka z masłem!

Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L paczka

Otwieramy paczkę

Jak wygląda paczka ze skrzynią mogliście zobaczyć na poprzednim zdjęciu. Po otwarciu wieka powinien pokazać się Wam obraz podobny do tego poniżej: poszczególne części ułożone warstwami, na wierzchu instrukcja. Wyciągamy więc instrukcję i sprawdzamy, co producent – marka Keter – zaleca zrobić najpierw.

Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box

Producent informuje nas, że niektóre części mają metalowe krawędzie i że powinniśmy być ostrożni podczas montażu. Zaleca użycie rękawic roboczych (ale nie jest to konieczne – ja ich nie używałam). Koniecznie potrzebny będzie nam natomiast śrubokręt krzyżakowy. Przed rozpoczęciem montażu powinniśmy też sprawdzić, czy jakieś części nie są uszkodzone i czy w paczce mamy wszystkie elementy potrzebne do konstrukcji skrzyni.

Montaż skrzyni Keter Brushwood Storage Box 455L instrukcja Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L części

Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć spis wszystkich elementów potrzebnych do montażu. Każda z części ma specjalne oznaczenie po wewnętrznej stronie, które pozwala nam łatwo rozpoznać element. U mnie (jak widać na drugim zdjęciu) wszystkie części były na miejscu, nie było też żadnych uszkodzonych elementów. Mogłam więc przystąpić do montażu.

Zaczynamy montowanie

Po przewróceniu strony w instrukcji zobaczmy takie obrazki:

Montaż skrzyni Keter Brushwood Storage Box 455L instrukcja1

Zaczynamy więc montowanie zgodnie z instrukcją. Najpierw musimy skręcić na stałe elementy tworzące dno. W paczce znajdziemy je już połączone w całość, więc wystarczy wkręcić w nie dwie śrubki, które dodatkowo usztywnią podstawę.

Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L dno Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L skręcanie dna Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L skręcone dno

Po skręceniu podstawy odkładamy ją chwilowo na bok i zabieramy się do złożenia boków. Najpierw mocujemy jeden bok, potem drugi. Trzeba dobrze docisnąć element, żeby wszystkie zatrzaski wskoczyły na miejsca. Trzeba też uważać na metalowe wzmocnienia konstrukcji – ja musiałam troszkę dopchnąć ten element, bo przy wkładaniu boku wysunął się odrobinę do góry. Po przymocowaniu dwóch boków możemy przejść do zamontowania dna.

Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L mocowanie boku Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L mocowanie drugiego boku

Dno wciskamy pomiędzy dwa boki. Obawiałam się trochę, że boki skrzyni za bardzo się rozjadą, ale nie było z tym problemu. Nawet nie przytrzymywane utrzymywały się pod odpowiednim kątem. Dno wsuwamy w taki sposób, żeby poszczególne zatrzaski w elemencie mogły trafić na swoje miejsca. Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć jak powinno to wyglądać.

Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L mocowanie dna

Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L mocowanie dna1 Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L mocowanie dna2

Wykańczamy skrzynię i przechodzimy do wieka

Dno mamy przymocowane, więc przekręcamy stronę w instrukcji:

Montaż skrzyni Keter Brushwood Storage Box 455L instrukcja2

Na rysunkach widać, że nadeszła pora na ostateczne zmontowanie pojemnika. Ostatni boczek nakładamy na wierzch i dociskamy go do boków i dna. Do ostatecznego zbicia elementów można użyć nieco więcej siły, żeby wszystko ładnie wskoczyło na swoje miejsce.

Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L montowanie drugiego boku Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L zatrzask

Obracamy skrzynię i poprawiamy zatrzaski ze wszystkich stron – prawidłowo włożony zatrzask powinien wyglądać tak jak na zdjęciu powyżej. Dno skrzyni jest gotowe. Można zająć się wiekiem.

Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L gotowe dno

Montaż wieka zaczynamy od przykręcenia siłowników. Potrzebne nam będą po dwie śrubki do każdego siłownika. Na tym etapie przyda się śrubokręt o nieco dłuższej rączce – moim malutkim śrubokręcikiem ciężko było przymocować śrubki znajdujące się bezpośrednio przy siłowniku i musiałam wyciągnąć dłuższy ze skrzynki z narzędziami.

Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L montaż siłowników Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L montaż elementu mocującego wieko

Po dokręceniu siłowników montujemy na wcisk element, który będzie podtrzymywał wieko. Widać go na zdjęciu z prawej. W trakcie mocowania powinniśmy usłyszeć charakterystyczne kliknięcie.

Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L zamontowane mocowania wieka

Kiedy już elementy podtrzymujące wieko są gotowe, możemy przejść do montowania zamka. Umieszczamy właściwy element (WL1) na miejscu i przykręcamy go pojedynczą śrubką.

Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L montaż zamka Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L zamocowany zamek górny

Ostateczne starcie – łączymy wieko z pojemnikiem

Po przymocowaniu elementów wieka przychodzi czas na połączenie obu elementów. W tym momencie potrzeba Wam będzie druga osoba, która po prostu podtrzyma wieko, kiedy będziecie je przykręcać. Jak widać na obrazkach:

Montaż skrzyni Keter Brushwood Storage Box 455L instrukcja3

Szybko montujemy śrubki w poszczególnych otworach – zaczynamy od siłowników.

Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L przykręcanie siłownika Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L siłownik przykręcony

Po przykręceniu siłowników musimy dokręcić element mocujący wieko. Wówczas możemy już zwolnić naszego pomocnika z obowiązku podtrzymywania wieka. Zanim przejdziemy do następnego etapu, warto sprawdzić czy każda ze śrubek jest dobrze dokręcona – kiedy wieko przestało być podtrzymywane, niektóre elementy mogły się minimalnie przesunąć.

Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L przykręcanie wieka Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L wieko przykręcone

Skoro wieko mamy przykręcone przyszła pora na ostatni etap – przymocowanie drugiej części zamka. Nakładamy odpowiedni element (WL2) na brzeg skrzyni i przykręcamy go do konstrukcji ostatnią pozostałą śrubką.

Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L montowanie zamka Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L montowanie zamka2 Skrzynia ogrodowa Keter Brushwood Storage Box 455L montowanie zamka3

Skrzynia jest gotowa.

Montaż skrzyni Keter Brushwood Storage Box


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!