Skrzynie ogrodowe do przechowywania – jak wybrać najlepszą?

Latem w ogrodzie spędzamy większość naszego dnia – zajmując się ogródkiem, wypoczywając na tarasie czy ucztując ze znajomymi przy grillu. Wówczas przydatne okazują się różnego rodzaju skrzynie ogrodowe, które pozwalają na schowanie używanych na co dzień narzędzi, zabezpieczenie przed deszczem poduszek i koców, czy też schowanie zabawek naszych pociech.

Skrzynia ogrodowa Keter Borneo Box 400L

Skrzynia ogrodowa – produkt wielofunkcyjny

Poszukiwanie idealnej do naszego ogrodu skrzyni najlepiej zacząć od sprecyzowania oczekiwań, jakie mamy wobec ogrodowego schowka. Jak duża powinna być pojemność skrzyni? Do jakich celów chcemy ją przeznaczyć? Czy ma być to jedynie schowek, czy ma też pełnić jakieś dodatkowe funkcje, na przykład ławeczki? Czy zależy nam przede wszystkim na jej funkcjonalności czy ładnym wyglądzie? I jeszcze jedno ważne pytanie – ile chcemy przeznaczyć na zakup skrzyni? Po przemyśleniu tych kwestii możemy zacząć przeglądać oferty.

Pojemna skrzynia brązowa na balkon Keter Glenwood Box 390LMateriały i ich funkcjonalność

Skrzynie ogrodowe do przechowywania mogą być wykonane z drewna, technorattanu i tworzyw sztucznych. Wszystkie mają swoje wady i zalety. Skrzynia drewniana dobrze będzie się prezentować w ogrodzie, jest jednak dość kłopotliwa w utrzymaniu – wymaga regularnej impregnacji i konserwacji. Skrzynia technorattanowa znacznie lepiej znosi warunki atmosferyczne, jest bardzo elegancka i dobrze chroni znajdujące się wewnątrz przedmioty – jej minusem jest jednak dosyć wysoka cena.

Liderem w tym zestawieniu są skrzynie plastikowe, wykonane z tworzyw sztucznych. Ten typ schowków ogrodowych jest najbardziej odporny na warunki atmosferyczne i może stać na dworze przez cały rok. Skrzynie plastikowe są dostępne w wielu kolorach, wzorach i rozmiarach. Ich dodatkową zaletą jest też niezbyt wygórowana cena. Paradoksalnie, jedynym minusem plastikowej skrzyni jest fakt, że wykonano ją z plastiku – niektórym po prostu nie podoba się tworzywo sztuczne. Producenci – tacy jak Keter – dbają jednak, by skrzyniom nadać estetyczny wygląd, imitujący strukturę drewna czy rattanu.

Skrzynie ogrodowe duże i małe

Jeśli potrzebujemy do ogrodu jedynie taniej, lekkiej skrzyni na poduszki ogrodowe, świetnym wyborem będzie Marvel Box. To jeden z najtańszych produktów w naszej ofercie. Skrzynia ma pojemność 270L, otwierane wieko oraz kółka i uchwyty ułatwiające przenoszenie. Pojemnik ma ciemnoszary kolor, a jego zewnętrzna struktura imituje drewno. Dodatkowo skrzynia może pełnić funkcję ławeczki – według producenta wieko utrzyma nawet 200 kg.

Skrzynia ogrodowa Marvel Box

Nieco większa jest skrzynia ogrodowa Novel Storage Box. Wytrzymała, porządna konstrukcja ma maksymalną pojemność 340L. Uchwyty po bokach pozwalają na łatwe przenoszenie skrzyni, a dodatkowy element blokujący po otwarciu utrzymuje wieko pod kątem prostym – dzięki temu łatwiej będzie nam schować coś do środka lub znaleźć potrzebny przedmiot. Skrzynia ma szaro-czarny kolor i dobrze wygląda w ogrodzie. Wieko wytrzyma obciążenie nawet 220 kg.

Skrzynia ogrodowa Keter Novel Storage Box

Kolejna propozycja to bardziej ławeczka niż skrzynia – z pewnością przypadnie do gustu osobom szukającym najbardziej estetycznego schowka. Eden Garden Bench ma kształt drewnianej ławeczki z oparciem. Po pracy można schować w niej ogrodowe akcesoria, oprzeć się o wygodne oparcie i napić herbaty. Pojemność skrzyni to 265L. Cała konstrukcja jest stabilna i ma metalowe wzmocnienia, które zapewniają jej lepszą wytrzymałość. Skrzynia ma pojemność 265L – jej zawartość można dodatkowo zabezpieczyć kłódką.

Skrzynia Eden Garden Bench

Rozwiązaniem idealnym dla najbardziej wymagających jest skrzynia na taras Rockwood Box – brązowa, imitująca drewno. To duża, bardzo porządna skrzynia, której wytrzymałość dodatkowo zwiększają metalowe wzmocnienia. Skrzynia ma pojemność 570L – w środku można umieścić przedmioty o łącznej wadze 75 kg. Pojemnik swobodnie może służyć jako ławka nawet dla trzech postawnych mężczyzn – wieko utrzymuje ciężar około 300 kg. Siłowniki ułatwiają otwieranie klapy, a uchwyty po bokach umożliwiają łatwe przeniesienie skrzyni. Istnieje możliwość zamknięcia wieka na kłódkę.

Skrzynia na taras Keter Rockwood Box

Jeśli nawet największa skrzynia nie jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom, pozostają jeszcze duże szafy ogrodowe – takie jak Keter Store-It-Out Ultra. Ten schowek ma pojemność aż 2000L, więc można w nim schować nawet rowery, sprzęt do grilla czy duże, nieestetycznie wyglądające kosze na śmieci. Szafa wykonana jest z tworzywa imitującego drewno, ma otwierane drzwiczki i wieko, a zamykającą skrzynię zasuwkę można zabezpieczyć kłódką. Skrzynia – podobnie jak pozostałe modele – przeznaczona jest do samodzielnego montażu.

Szafa Store It Out Ultra


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!