Narożniki ogrodowe Relax vs Provence – podobieństwa i różnice

Narożniki ogrodowe Relax vs Provence – te dwa zestawy różnią się od siebie już na pierwszy rzut oka. Jeden to nowy model w bardzo popularnej serii Corfu, drugi to wygodny zestaw na taras o klasycznym designie kojarzącym się z kompletami technorattanowymi. Co łączy, a co dzieli oba te komplety? Który z nich lepiej się sprawdzi na naszym tarasie czy w ogrodzie? Sprawdźmy co Corfu Relax Set i Keter Provence mają nam do zaoferowania.

Sofa Corfu Relax Set Narożnik Keter Provence cappuccino

Nowoczesne wzornictwo

Oba modele mają ciekawy design i świetnie prezentują się na tarasach, balkonach czy w ogrodach. Jednak jeśli chodzi o wzornictwo, oba są bardzo różne. Sofa narożna Corfu Relax Set ma profilowane oparcia, dopasowujące się do kształtu pleców, wygodne podłokietniki o budowie charakterystycznej dla serii Corfu i miękkie poduszki na siedziska. Narożnik modułowy Keter Provence jest z kolei prosty, ma geometryczną budowę i zabudowaną bryłę. O wygodzie korzystania decydują tu dołączone do kompletu poduszki na siedziska i oparcia.

Brązowy narożnik Corfu Relax Set Narożnik ogrodowy Keter Provence w kolorze brązowym

Warto wspomnieć w tym miejscu również o dostępnej kolorystyce kompletów. Sofa Corfu Relax Set produkowana jest przez markę Curver w kolorach brązowym z poduszkami taupe i grafitowym z szarymi poduszkami. Z kolei narożnik Keter Provence marki Keter dostępny jest w kolorze brązowym z jasnymi poduszkami w odcieniu beżu, grafitowym z szarymi poduszkami i w kolorze cappuccino z beżowymi poduszkami. Kolorystyka obu kompletów jest więc dosyć zróżnicowana, co może mieć spore znaczenie przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Technorattanowy efekt

Przyjrzyjmy się teraz bliżej materiałom, z jakich wykonano modele. Oba zestawy stworzone zostały z wytrzymałego tworzywa sztucznego odpornego na wodę, promieniowanie UV i temperatury. Również na obu narożnikach utrwalono technorattanowy wzór imitujący plecionkę, który dodaje im stylu i elegancji. Co ciekawe, nawet sam wzór na obu meblach jest dosyć podobny. Oba modele mają też efektownie wykończone poduszki, z brzegami wykończonymi lamówkami.

Zbliżenie na plecionkę Corfu Zbliżenie na plecionkę Provence

Dzięki zastosowaniu podobnych materiałów, obie sofy są też łatwe do utrzymania w czystości. Tworzywo sztuczne można myć wodą i delikatnymi detergentami. W obu modelach poszewki poduszek są zapinane na suwak – można je zdjąć i uprać w pralce, w niskiej temperaturze. Jeśli więc chodzi o funkcjonalność narożników Relax i Provence to oba zestawy mają podobne właściwości, które czynią je meblami idealnymi do korzystania na co dzień.

Wymiary kompletów

Wymiary obu zestawów są dosyć zróżnicowane. Spójrzcie na zdjęcia poniżej – widać na nich, że sofa modułowa Keter Provence jest szersza od narożnika Corfu Relax Set aż o 10 cm z każdej strony. Keter Provence jest więc obszerniejszym modelem, co wpływa na wygodę korzystania z narożnika. Jest też nieco wyższy, a dodatkowo jego poduszki wystają odrobinę ponad oparcie. Z kolei komplet Corfu Relax Set ma trochę głębsze siedzisko. Wymiary zestawów mogą się więc stać czynnikiem decydującym o zakupie.

Wymiary Corfu Relax Set Wymiary Keter Provence

Budowa – stała czy modułowa?

Duże znaczenie dla użytkowników może też mieć modułowość kompletów. Narożnik ogrodowy Corfu Relax Set można jedynie skręcić na stałe, w formę sofy narożnej. Z kolei w zestawie Keter Provence moduły mogą być stosowane oddzielnie, a samej sofy nie da się skręcić na stałe – montując mebel według instrukcji uzyskamy sofę trzyosobową i dwuosobową, które można zestawić razem na kształt narożnika. Obie sofy narożne oferują więc zupełnie inne możliwości aranżacji.

Sofa Corfu Relax Set Keter Provence w niestandardowym ustawieniu

Możliwości uzupełnienia kompletu

Często elementem decydującym o zakupie staje się możliwość rozbudowania kompletu o dodatkowe meble. Jakie mamy możliwości w przypadku tych dwóch zestawów? Sofa Corfu Relax Set jest w tej kategorii dużo bardziej wszechstronna – można ją rozbudować o wszystkie meble z serii Corfu, czyli sofy, fotele, dodatkowe stoły czy pasującą skrzynię. W przypadku narożnika Keter Provence takich możliwości nie mamy – producent przewidział ten model jako samodzielny komplet. Jedyną opcją powiększenia tego zestawu jest zakup drugiej, takiej samej sofy.

Zestaw Corfu Relax Set uzupełniony sofą Grafitowy komplet Keter Provence - dwa zestawy

Relax vs Provence

Jakie wnioski płyną z naszego zestawienia? Oba komplety, mimo wielu podobieństw, są bardzo różne – wyglądają inaczej, dostępne są w bardzo zróżnicowanej kolorystyce i mają inne wymiary. Zakup któregoś z tych modeli jest więc zależny przede wszystkim od naszego gustu, ponieważ funkcjonalność modeli jest podobna. W jednej tylko sytuacji można wskazać zwycięzcę w zestawieniu – jeśli planujemy uzupełniać taras o kolejne meble zdecydujmy się na Corfu Relax Set. Wówczas będziemy mieć możliwość dokupienia idealnie pasujących sof czy foteli, które pozwolą nam stworzyć jednolitą aranżację na naszym tarasie czy w ogrodzie.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!