Pięć kompletów mebli ogrodowych przyjaznych rodzinom

Meble ogrodowe dla rodzin powinny spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinny być łatwe do utrzymania w czystości. W końcu to normalne, że przy dzieciach zawsze się coś ubrudzi. Zestaw ogrodowy powinien być również odporny na warunki atmosferyczne – rodzice z małymi dziećmi nie będą przecież codziennie chować mebli do domu. Dobrze też, żeby w razie potrzeby przy komplecie zmieściła się większa liczba osób. A przy okazji meble mogłyby być ładne i wygodne. Niemożliwe? A jednak! Wybraliśmy dla Was 5 modeli spełniających wszystkie te warunki.

Zestaw wypoczynkowy technorattan LIGURITO VI

 

Komplet obiadowy dla domowników i gości

Na początek propozycja specjalnie dla dużych rodzin, u których często goszczą krewni czy znajomi. Stół rozkładany Sonata w komplecie z 12 krzesłami Bali idealnie nadaje się zarówno na co dzień, jak i do zorganizowania nawet większego przyjęcia. Stół w wersji złożonej ma długość 162 cm, a po rozłożeniu blatu może osiągnąć długość nawet 322,5 cm. Poszerza się go o trzy wkładki dołączone do kompletu. Krzesła Bali Mono można sztaplować, więc złożone nie zajmą wiele miejsca. A jeśli 12 sztuk krzeseł okaże się niewystarczającą ilością, zawsze będziemy mogli dokupić dodatkowe.

Meble ogrodowe dla 12 osób - stół rozkładany Symphony & Bali

Stół Sonata i krzesła Bali Mono wykonane są z tworzywa sztucznego – wytrzymałego i łatwego do utrzymania w czystości. Jeśli stół czy krzesła się zabrudzą, możemy je nawet spłukać szlauchem i nic im to nie zaszkodzi. Dzieci mogą więc brudzić i bałaganić do woli. Jednocześnie meble są bardzo eleganckie. Stół jest gładki, matowy, a oparcia i siedziska krzeseł ozdobiono technorattanowym wzorem. Cały zestaw jest ładny, wytrzymały, prosty do utrzymania w czystości i bardzo pojemny – idealny dla dużych rodzin.

Obszerny i wygodny narożnik

Jeśli wolelibyście komplet wypoczynkowy zamiast stołowego, bardzo proszę – w tej kategorii polecamy modułowy narożnik z technorattanu Nilamito VII Brown&Grey. Zestaw składa się z pięciu modułów, które można dowolnie ustawiać. Mebel jest dosyć obszerny, więc w razie potrzeby zmieści się na nim więcej osób. Do kompletu można dobrać dwa rodzaje stolików kawowych lub duży stół obiadowy. A jeśli uważacie, że pięć modułów to za mało (lub za dużo), w serii Nilamito dostępne są też inne zestawy.

Zestaw mebli z technorattanu NILAMITO VII

Meble z tego kompletu wykonane są z eleganckiego i wytrzymałego technorattanu, odpornego na warunki atmosferyczne. Do ich wyczyszczenia wystarczy mokra szmatka. Poszewki poduszek są szare, więc mniej widać na nich brud. Dodatkowo można je łatwo zdjąć i uprać w pralce w niskiej temperaturze. A jeśli nasza pociecha rozleje na poduszki swój ulubiony soczek, to też nie problem. Poszewki pokryte są teflonem i jeśli wystarczająco szybko strzepniemy krople soku na ziemię, na poduszkach nie zostanie nawet mokra plama. Czegóż można chcieć więcej? Ach tak – wygody i funkcjonalności. Ten komplet również to ma.

Coś dla wielbicieli klasycznych mebli drewnianych

Jeśli marzycie o klasycznym komplecie drewnianym, najlepiej postawić na model bez podłokietników. Dlaczego? Ponieważ wówczas na ławeczce łatwo zmieści się kilka dodatkowych osób. Dobrze też żeby meble były cięższe, bardziej stabilne. Dzieci czasem wchodzą na ławki i się na nich bawią – lepiej żeby ławeczka od razu się nie wywróciła. Stabilne meble zapewnią nam tę odrobinę czasu, która pozwoli szybko ściągnąć na ziemię pomysłowego malca, który wspina się na oparcie… Dlatego też polecamy meble żeliwne Faktor z ławkami o długości 180 cm. Komplet można powiększyć o drewniane krzesła lub dodatkową ławeczkę.

Meble żeliwne Faktor

Na długich ławeczkach wchodzących w skład kompletu w razie potrzeby zmieści się nawet osiem dorosłych osób. Solidne żeliwne odlewy są malowane proszkowo, a więc dobrze zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. Deski wykorzystane w komplecie wykonane są z drewna olchowego. Zabezpieczono je impregnatem i lakierobejcą, więc od razu nadają się do wykorzystania. Drewno z drzew liściastych ma też ten plus, że jest mniej żywiczne – nie musimy się martwić, że nasze pociechy wysmarują się żywicą wyciekającą z ławki. Lakierowane meble drewniane są bardziej odporne na wodę, więc swobodnie możemy je czyścić mokrą szmatką. Jedyny minus drewnianego kompletu to konieczność corocznej konserwacji, ale jeśli właśnie na drewnianych meblach Wam zależy zapewne zdajecie sobie z tego sprawę.

Funkcjonalny zestaw obiadowy z technorattanu

Kolejna propozycja to unikalny zestaw technorattanowy Cubioso Grey&Grey. Co wyróżnia ten komplet? Wyjątkowa funkcjonalność. Zestaw składa się ze stołu, czterech foteli i czterech puf. Wszystkie elementy – po odpowiednim złożeniu – tworzą jednolitą kostkę. W ten sposób fotele, pufy i przeznaczone na nie poduszki można łatwo schować pod szklanym blatem. Meble są wykonane z technorattanowej plecionki odpornej na warunki atmosferyczne, a poszewki poduszek można zdejmować i prać w niskich temperaturach. Do tego cały komplet ma ładny, szary kolor, który nie tylko dobrze się łączy z różnorodną kolorystyką, ale też mniej widać na nim zabrudzenia.

Meble na taras technorattan CUBIOSO

Czteroosobowa rodzina może na co dzień korzystać tylko z foteli, a pufy pozostawić ukryte pod siedziskami. Kiedy przyjadą goście łatwo będzie można zwiększyć liczbę siedzisk z czterech do ośmiu. A w razie letniej burzy raz dwa zsuniemy meble, by po przejściu deszczu zetrzeć wodę z blatu i znów zasiąść do stołu. Dorośli mogą podczas przyjęcia zająć wygodne fotele z oparciami i podłokietnikami, a dzieci posadzić na pufach – maluchy i tak za długo nie posiedzą przy stole. A ewentualne zabrudzenia usuniemy łatwo i szybko – meble można czyścić nawet wężem ogrodowym.

Duży komplet wypoczynkowy Corfu Set Triple Max

Dużej rodzinie może się też spodobać obszerny komplet Corfu Set Triple Max. Zestaw składa się z dwóch foteli, sofy dwuosobowej i trzyosobowej, oraz niskiego stolika kawowego. W sumie do dyspozycji jest siedem wygodnych miejsc dla dorosłych osób, a samych dzieci zmieści się na meblach jeszcze więcej. Profilowane oparcia i miękkie poduszki na siedziska zapewniają odpowiednią wygodę korzystania. Meble wykonane są z wyjątkowo wytrzymałego tworzywa sztucznego, które ukształtowane zostało w taki sposób, by możliwie najlepiej imitować technorattanową plecionkę. Meble są więc ładne, wygodne i wytrzymałe.

Meble ogrodowe CORFU Set Triple Max

Komplet Corfu Set Triple Max jest odporny na wodę, promieniowanie UV i temperatury. Meble nie blakną, nie niszczeją, a do ich umycia wystarczy odrobina wody. Poszewki poduszek są zapinane na suwaki – można je zdejmować i prać w niskich temperaturach. Zestaw świetnie się sprawdzi do codziennego wypoczynku w ogrodzie – na sofach można się również rozłożyć w pozycji półleżącej. A kiedy przyjdą goście, wszyscy spokojnie zmieszczą się na siedziskach. Ważną zaletą kompletu jest też możliwość jego rozszerzenia o dodatkowe sofy, fotele czy wysoki stół.

***

Co sądzicie o naszych propozycjach mebli ogrodowych? Nadają się do wykorzystania przez duże rodziny czy nie? Przy okazji warto też przypomnieć, że firma Meblobranie.pl uczestniczy w programie Karta Dużej Rodziny – jeśli chcecie skorzystać ze zniżek piszcie na: [email protected] :)Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!