Meble technorattanowe Ligurito vs Nilamito – podobieństwa i różnice

Meble technorattanowe Ligurito i Nilamito to bardzo podobne zestawy ogrodowe. Skąd się więc biorą różnice cenowe między jednymi i drugimi kompletami? Czym właściwie się różnią obie serie? I które z zestawów lepiej postawić na swoim tarasie? Sprawdźmy co technorattanowe komplety Ligurito i meble z technorattanu Nilamito mają nam do zaoferowania.

Meble technorattanowe Ligurito vs Nilamito

Technorattanowa plecionka Ligurito i Nilamito

Co to jest technorattan zapewne już wiecie – jeśli nie, odsyłam Was do artykułu na ten temat. Tymczasem skupmy się na podstawowej różnicy między zestawami Ligurito i Nilamito – rodzajach zastosowanej plecionki. Meble Ligurito to te bardziej ekskluzywne komplety, wykonane z półokrągłej plecionki, do złudzenia przypominającej naturalny rattan. Zestawy Nilamito wykonane są z kolei z bardzo eleganckiej, choć nieco mniej ekskluzywnej plecionki płaskiej obecnej na rynku od dawna.

Meble technorattanowe Ligurito vs Nilamito porównanie plecionek

Oba komplety pięknie się prezentują, a wyplatana ręcznie technorattanowa plecionka w obu modelach jest równie wysokiej jakości. Podstawowa różnica w cenie wynika jednak z kosztu plecionki – okrągła jest droższa. Dodatkowo, do mebli z półokrągłego technorattanu zużywa się więcej włókien. Mniej zużytego materiału i mniej pracy włożonej w stworzenie plecionki oznacza mniejsze koszty produkcji. Dlatego komplety Ligurito są droższe od zestawów Nilamito.

Duże możliwości aranżacyjne technorattanowych kompletów

Już podstawowy wybór kompletów technorattanowych z obu serii jest bardzo szeroki. Poszczególne zestawy składają się z różnej ilości modułów połączonych w rozmaite kombinacje. Na przykład Nilamito V składa się z dwóch modułów narożnych, modułu środkowego i sofy, a Nilamito IX tworzą trzy moduły narożne, dwa moduły środkowe i sofa. Pomiędzy tymi dwoma kombinacjami jest naprawdę szeroka gama wariantów – mogliście się o tym przekonać zaglądając do słownika mebli technorattanowych Nilamito.

Meble technorattanowe Ligurito vs Nilamito zestawienie jednolitego składu kompletów

Co ważne, w obu seriach oznaczenia numeryczne kompletów są takie same, więc poszczególne zestawy Ligurito i Nilamito składają się z dokładnie tych samych elementów. Na dużej liczbie wariantów dostępnych zestawów możliwości wyboru się nie kończą. Każdy komplet można nabyć z trzema rodzajami stolików – prostokątnym stolikiem kawowym, kwadratowym stolikiem kawowym lub wysokim stołem obiadowym. Możemy więc kupić poszczególne zestawy w wersji wypoczynkowej lub wypoczynkowo-stołowej.

Meble technorattanowe Ligurito vs Nilamito z podobnymi możliwościami aranżacyjnymi

Możliwości uzupełniania kompletów również nie rozczarowują. W obu kolekcjach Ligurito i Nilamito – dostępne są te same, pasujące do mebli dodatki. Do technorattanowych narożników modułowych możemy dobierać fotele w tej samej kolorystyce, leżaki z miękkimi poduchami i regulowanymi oparciami, oraz pojemne skrzynie na poduszki. Na wielbicieli jednolicie umeblowanych ogrodów czeka też spory wybór kompletów obiadowych, które idealnie będą się zgrywać z kompletami wypoczynkowymi z obu serii.

Dostępna kolorystyka zestawów z technorattanu na taras

Kolorystyka obu serii jest podobna, a jednocześnie inna. W obu seriach dostępne są meble brązowe z poduszkami ecru, brązowe z szarymi poduszkami i komplety w odcieniach szarości. W przypadku mebli technorattanowych Ligurito jest to jednak szarość bardzo jasna, popielata, niemal biała, a w serii Nilamito dostępne są zestawy w klasycznych ciemnych szarościach. Obie palety barw są więc bardzo odmienne, a na zdjęciach – zarówno producenta, jak i tych od klientów – wyglądają na pozbawione jakiegokolwiek podobieństwa.

Meble technorattanowe Ligurito vs Nilamito zestawienie dwóch podstawowych kompletów serii

Co ważne, dla osób przykładających wagę do szczegółów, również brązowe zestawy nieco się między sobą różnią – plecionką. I nie mam tu na myśli oczywistej kwestii – półokrągłego technorattanu Ligurito i płaskiego Nilamito – ale sposób wykończenia włókien. W zestawach Ligurito plecionka jest matowa i szczotkowana, dzięki czemu doskonale naśladuje naturalny rattan, natomiast plecionka Nilamito jest gładka, o strukturze skórki pomarańczy, lekko połyskliwa. Oba warianty wspaniale się prezentują i to, który bardziej nam się podoba, to jedynie kwestia gustu.

Wygoda technorattanowych kompletów Ligurito i Nilamito

Komplety z obu technorattanowych serii są równie wygodne. Poszczególne moduły mają te same, obszerne wymiary, a miękkie poduszki na oparcia i siedziska mają tę samą ekskluzywną grubość – 12 cm. Miękkie wypełnienie poduszek jest nieco inne w poduszkach siedziskowych i oparciowych. W poduszkach siedziskowych zastosowano elastyczną piankę tapicerską owiniętą dodatkowo owatą. Dzięki temu siedzisko jest miękkie, a jednocześnie siedząc na nim nie zapadamy się. Z kolei poduszki oparciowe wykonane są z miększego wkładu, więc wygodnie otulają nasze plecy, kiedy korzystamy z kompletów.

Meble technorattanowe Ligurito vs Nilamito porównianie komfortu korzystania

Wygoda obydwu zestawów o to również łatwość utrzymania mebli. Zestawy nie wymagają konserwacji, są odporne na deszcz, śnieg i promieniowanie UV, oraz łatwe do utrzymania w czystości. Wszystkie dołączone do kompletu poduszki zabezpieczono warstwą teflonu – dzięki temu są odporne na wodę. Jeśli rozlejemy na nie napój wystarczy szybko strzepnąć wodę z poduszki, a na materiale nie zostanie żaden ślad. Co ważne, poduszki mają zdejmowane poszewki, więc jeśli się zabrudzą łatwo je zdejmiemy i wypierzemy nawet w domowej pralce. Na zimę meble wystarczy ukryć pod pokrowcem, a poduszki schować osobno w suchym miejscu.

Dbałość o jakość wykończenia mebli z technorattanu

Nietrudno zauważyć, że meble technorattanowe z serii Ligurito i Nilamito wykonane zostały z równą dbałością o wysoką jakość wykończenia. Pięknie wykonana plecionka, moduły zakończone niskimi, eleganckimi nóżkami, poduszki wykończone lamówkami, wykonane z najwyższej jakości materiałów – wszystko to stanowi o elegancji i ekskluzywności kompletów z obu serii. Odpowiednio wykończony jest również wchodzący w skład kompletu stolik. We wszystkich modelach pod taflą szkła można podziwiać idealnie dopracowaną plecionkę.

Meble technorattanowe Ligurito vs Nilamito

Zestaw Ligurito vs Nilamito

Jakie wnioski płyną z powyższego zestawienia? W skład obu serii technorattanowych wchodzą wygodne i efektowne zestawy, o podobnych wymiarach i jakości wykończenia. Zarówno pierwsze, jak  drugie pięknie się prezentują i są dopracowane w najmniejszych szczegółach. Obie serie nieco różnią się dostępną kolorystyką – oprócz brązowych mebli z szarymi lub kremowymi poduszkami w serii Ligurito dostępne są jasnoszare zestawy, a w serii Nilamito szare. Ten aspekt może więc zdecydować o ostatecznej decyzji.

Meble technorattanowe Ligurito vs Nilamito porównanie dostępnych w seriach odcieni szarości

Co jeszcze warto dodać? Seria z Ligurito to powiew nowości. Meble Nilamito są na rynku dłużej, ale producent – marka Gardinetta – wprowadza do oferty dodatkowe kolory. Obie serie są luksusowe, jednak jedyna poważna różnica między nimi – rodzaj zastosowanej technorattanowej plecionki – sprawia, że komplety Ligurito to ta bardziej ekskluzywna wersja kompletów. Jeśli chcemy się wyróżnić, a dodatkowy wydatek nie nadwyręży naszego domowego budżetu, wybierzmy właśnie ten zestaw.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!