Tunele foliowe – marzec najlepszym momentem na zakup!

Zbliża się wiosna, a wraz z nią – prace w ogrodzie przy kwiatach, owocach i warzywach. Ci, którzy chcą przyspieszyć sezon, inwestują w tunele foliowe, które pozwalają na znacznie wcześniejsze rozpoczęcie upraw.

Tunel foliowy PCV

Tunele foliowe – zastosowanie

Foliaki najczęściej wykorzystywane są do hodowli warzyw – szczególnie bardzo lubianych przez Polaków pomidorów. Moment wsadzenia sadzonek do gruntu jeszcze jest dosyć odległy, ale zbliża się czas na wybór odmian pomidorów i przygotowanie rozsady. Trzeba też przygotować glebę pod przyszłe uprawy – lepiej zrobić to przed postawieniem tunelu. Bez folii nad głową przekopywanie ziemi i mieszanie jej z nawozem jest znacznie wygodniejsze.

Szkielet tunelu z rurek PCV

Różne rodzaje stelaży foliaków

Różne rodzaje tuneli to też różne sposoby wykorzystania. Pomidorów nie podwiesimy w tunelu z rurek PCV, ponieważ jeśli sadzonki urosną nam zbyt bujne, mogą naruszyć konstrukcję. Z kolei tunele z metalowym stelażem są sporo droższe – przed zakupem powinniśmy się zastanowić, na jakich cechach produktu najbardziej nam zależy. W podjęciu decyzji może pomóc tekst o dostępnych rodzajach stelaży tuneli ogrodniczych.

Tunel foliowy metalowy z młodymi sadzonkami

Bestsellery wśród tuneli ogrodowych

Pogoda w tym roku nie zachęca nas do szybszego rozkładania tuneli, więc i czasu na dokładne przemyślenie zakupu mamy więcej. W tym celu warto przejrzeć opinie pod produktami. Do najczęściej wybieranych modeli należą: tunel foliowy 6×3 m, tunel foliowy metalowy 6×3 m, tunel foliowy 4×2,2 m i tunel foliowy metalowy 3×2 m. Pod tymi modelami można znaleźć najwięcej opinii od kupujących.

Tunel foliowy na działce

Jakie kwoty przeznaczamy na tunel foliowy?

Jeśli po raz pierwszy kupujecie tunel, możecie się zastanawiać, jaką kwotę warto w niego zainwestować i kiedy właściwie kupić. W tym temacie mogą okazać się pomocne statystyki z zeszłych lat. Najwięcej osób kupujących tunele foliowe przeznaczyło na zakup trochę ponad 600 zł – modele w tej cenie wybierane były zdecydowanie najczęściej. Kolejna grupa to osoby, które przeznaczyły na tunel 400 zł lub mniej. Na trzecim miejscu w rankingu sprzedażowym plasują się tunele powyżej 800 zł.

Zielona folia na tunelu metalowym

Kiedy warto zdecydować się na zakup

Na zakup tunelu ogrodniczego najczęściej decydujemy się w okresie od końca lutego do początku maja – czyli głównie w marcu i kwietniu. W maju nadchodzi pora na przesadzanie sadzonek do gruntu, więc warto mieć tunel u siebie już wcześniej. Wówczas można spokojnie sprawdzić czy w paczce nie brakuje części i czy folia nie została uszkodzona w transporcie. Kiedy przyjdzie czas na rozłożenie folii i zasadzenie sadzonek, będziemy mieć pewność, że jesteśmy w pełni przygotowani do prac.


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

2 komentarze do wpisu “Tunele foliowe – marzec najlepszym momentem na zakup!”
 1. Stanisław. Marzec 18, 2016 at 05:46 #

  Dlaczego rurki stelażu nie są wyprofilowane.To brakoróbstwo.

   
  • Meblobranie Marzec 18, 2016 at 07:27 #

   Z chęcią zadamy to pytanie producentowi. Bazując na naszej wiedzy, opakowanie zawierające rurki wyprofilowane byłoby zdecydowanie większe, a tym samym znacząco wzrosłyby koszty transportu. Producent zapewne przyjął, że większość Klientów nie zdecyduje się na dopłatę 60-80zł za takie ułatwienie.

    

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!