Drewniany domek dla dzieci od projektu do realizacji

Ogród jest miejscem, w którym dzieci uwielbiają spędzać czas. Zabawa na świeżym powietrzu pozwala maluchom rozwijać się  i dotlenić, a dla samych zainteresowanych – po prostu sprawia mnóstwo frajdy. Jednak możemy dać dzieciom coś więcej niż po prostu odrobina zazielenionej przestrzeni. Niewielkim kosztem można postawić w ogrodzie domki dla dzieci do ogrodu.

domek dla dzieci projekt

Przygotowanie projektu domku drewnianego dla dzieci

Odpowiednie zaprojektowanie domku drewnianego dla dzieci pozwoli zminimalizować ryzyko błędów i wstępnie zweryfikować jego funkcjonalność. Plan domku dla dzieci można wykonać samemu lub skorzystać z gotowca. Aby wykonać – lub wybrać – odpowiedni projekt, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim, warto wybrać miejsce postawienia domku. Pozwoli to maksymalnie wykorzystać naturalne uwarunkowania danego obszaru oraz przygotować się na potencjalne niespodzianki. Drugą kwestią jest ilość przestrzeni, jaką dysponujemy. Szczegółowe rozplanowanie wykonania pozwoli nam otrzymać dokładnie taki domek drewniany, jaki chcemy.

domek z drewna dla dzieci projekt

Domek drewniany dla dzieci konstrukcja i montaż

Wykonanie domku w głównej mierze zależy od naszego projektu. Czy będzie on oparty na ziemi, czy znajdował się odrobinę nad nią? Czy zamontujemy w nim drzwi oraz oszklone okna? Czy będzie miał piętro, a może dodatkowe elementy – zjeżdżalnię czy piaskownicę? W przypadku samodzielnego projektowania, wielu z nas będzie działało intuicyjnie. Jeśli nie posiadamy odpowiednich podstaw, może okazać się, że nasz domek nie będzie wyglądał tak, jak to zaplanowaliśmy. W takim przypadku najlepiej skusić się na gotowy projekt lub zakupić model ze sklepu. Jeśli jednak nadal wolimy działać samodzielnie, warto nanieść cały projekt na kartkę – razem z wymiarami i założeniami.

domek drewniany dla dzieci konstrukcja

Domek dla dzieci plan prac i przygotowanie materiałów

Następnym etapem projektowania drewnianego domku ogrodowego dla dzieci jest przygotowanie materiałów oraz narzędzi. Już na wstępie powinniśmy dokładnie określić, ile drewna potrzebujemy. Warto jednak kupić go trochę więcej – może okazać się, że nasze wyliczenia były niepoprawne albo popełnimy błąd podczas wykonania projektu. Niezwykle istotne jest, żeby zakupić drewno ze sprawdzonego źródła. Złej jakości materiał może zniweczyć całą naszą pracę. Największym zagrożeniem jest zakupienie zbyt wilgotnego drewna. Z czasem zacznie się ono rozsychać, a tym samym zmniejszać swoją objętość oraz pękać. Musimy pamiętać także, żeby odpowiednio je zabezpieczyć.

domek ogrodowy dla dzieci projekt

Bezpieczny projekt domku z drewna dla dzieci

Drewniane domki dla dzieci do ogrodu już na etapie projektu muszą być przygotowane do długotrwałego, bezpiecznego użytkowania przez najmłodszych. Materiał musi być także chroniony przed czynnikami zewnętrznymi. W tym celu drewno należy zaimpregnować oraz zabezpieczyć odpowiednimi środkami chemicznymi. Jeśli nie chcemy, aby domek przeciekał podczas deszczu, warto pomyśleć także o pokryciu dachu. Możemy skorzystać z papy, albo wykonać pokrycie z materiału sztucznego. W zależności od poziomu skomplikowania naszego projektu drewnianego domku dla dzieci możemy potrzebować różnych rodzajów narzędzi oraz dodatkowych materiałów.

drewniane domki dla dzieci do ogrodu projekty

Domek ogrodowy dla dzieci – projekt własny czy gotowy?

Warto wyliczyć potrzebne narzędzia już na etapie projektowania domków ogrodowych dla dzieci drewnianych. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek. Zazwyczaj potrzebne będą: wiertarko-wkrętarka, ukośnica do drewna, pilarka, wyrzynarka, zaciski stolarskie duże, młotek, poziomica, miarka oraz śrubokręty. Nie musisz jednak samodzielnie trudzić się nad wykonaniem projektu domku drewnianego dla dzieci. Możesz znaleźć gotowe rozwiązania z różnych materiałów. Dzięki temu możemy dać naszym pociechom to, co najlepsze w komfortowy sposób. Najważniejsze to jednak wybrać domek wysokiej jakości – w końcu dzieci wystawią go na niejedną próbę.

domek dla dzieci plan

Domki ogrodowe dla dzieci projekty z akcesoriami

Sam domek z drewna dla dzieci może być wystarczającą atrakcją, jednak część z nas może chcieć urozmaicić projekt. W tym celu można dodać do niego dodatkowe elementy. Niezmienną popularnością cieszą się piaskownice, które dzieci wykorzystują na wiele sposobów. Sprawdzonym dodatkiem do konstrukcji domków drewnianych dla dzieci jest również huśtawka – od najprostszych modeli po te bardziej rozbudowane. Wiele osób decyduje się także na zamontowanie zjeżdżalni. Niezależnie od tego, co zdecydujesz się dodać do domku, pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Regularnie sprawdzaj stan drewnianego domku dla dzieci do ogrodu i dodatków dla niego.Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!