Jak urządzić kącik z domkiem drewnianym dla dzieci w ogrodzie?

Jeśli masz dzieci, na pewno zależy ci na tym, by jak najbardziej umilić im czas wolny. Ogród sam w sobie jest miejscem wielu wspaniałych zabaw dziecinnych. Przy odrobinie dobrej woli można jednak sprawić, by dzieci spędzały w nim czas jeszcze przyjemniej i jeszcze chętniej. Jak sprawić, by ochoczo bawiły się w ogrodzie?

domek drewniany dla dzieci

Bardzo skutecznym sposobem na zachęcenie maluchów do zabawy na świeżym powietrzu jest domek drewniany dla dzieci. Drewniana konstrukcja, przypominająca jednak normalny dom, daje im nieskończenie wiele opcji do spędzania wolnego czasu. Dzieci lubią przecież naśladować dorosłych, posiadanie własnej „nieruchomości” sprawi, że zabawy będą mogły wejść na zupełnie nowy poziom realizmu.

Drewniany domek dla dzieci cena

Drewniany domek dla dzieci da się postawić tanio – okazyjnie da się czasem znaleźć gotową konstrukcję za nieco ponad 650 złotych. Konstrukcja taka w pełni nadaje się do zabaw w ogrodzie. Z drugiej jednak strony jest to dość podstawowe wyjście, tani domek dla dzieci drewniany nie pomieści większej liczby dzieci. Jeśli jednak szukamy wyjścia dla jednego-dwójki maluchów, taki domek powinien spełnić nasze potrzeby.

W przypadku bardziej wyszukanych drewnianych domków dla dzieci ceny wahają się zwykle od tysiąca do około trzech tysięcy złotych. Są to konstrukcje większe i jeszcze bardziej przypominające prawdziwy dom. Najbardziej zamożni mogą kupić konstrukcję o cenie nawet ponad pięciu tysięcy złotych. Wariant najbardziej luksusowy jest z kolei wyposażony w różne inne zabawki (np. zjeżdżalnię, huśtawkę czy pole do ćwiczenia wspinaczki), stąd bierze się jego zauważalnie wyższa cena.

domek dla dzieci drewniany

Domek dla dzieci drewniany z akcesoriami

Domek ogrodowy drewniany dla dzieci, między innymi dzięki drewnianej konstrukcji, da się wyposażyć w wiele różnych dodatków. Przydatne są też niektóre detale architektoniczne domku. Oto kilka wartych uwagi:

  • Kogut na dach to bardzo tani i bardzo ciekawy sposób na dostarczenie dzieciakom frajdy. Nie dość, że estetycznie wygląda i jako element obrotowy może być źródłem uciechy, to jeszcze uczy nasze maluchy obserwacji warunków atmosferycznych. Kto wie, może dla niejednego chłopczyka lub dziewczynki będzie to początek zainteresowania nauką?
  • Dobrze jest również wybrać domki ogrodowe dla dzieci drewniane, które umożliwią nam stałą obserwację naszych pociech. Można to osiągnąć poprzez odpowiednio małe względem futryny drzwiczki (lub ich brak), innym pomysłem jest również brak okien.
  • Jeśli do postawionego przez nas domku ogrodowego drewnianego dla dzieci wchodzić się będzie po schodkach, warto pomyśleć o poręczy. Co prawda upadek z pół metra raczej nie zaszkodzi poważnie zdrowiu naszego dziecka, ceną za upadek będzie jednak jego ból i łzy, których chcielibyśmy przecież uniknąć.
  • Dużo zabawy sprawi dzieciom również wyposażenie domku dla dzieci drewnianego w drzwi lub okiennice. Jeśli mamy do nich zaufanie, mogą być to konstrukcje zamykane, da się jednak znaleźć kompromis między wyposażeniem domku w te elementy a możliwością obserwacji dzieci (np. poprzez drzwi przypominające te z saloonów z Dzikiego Zachodu). Kluczem do udanej zabawy są tu elementy ruchome, które można otwierać i zamykać bez końca i pod każdym pretekstem – a często również bez żadnego powodu.

domki ogrodowe dla dzieci drewniane

Inne domki ogrodowe dla dzieci drewniane

Jeśli wyposażyliśmy już nasz ogród w domek dla dzieci drewniany albo może nie podoba nam się to rozwiązanie, możemy pomyśleć o innych zabawkach ogrodowych dla naszych maluchów.

  • Zjeżdżalnia – każdy pamięta, ile przyjemności dostarczało mu w dzieciństwie korzystanie z tej zabawki. Oczywiście siłą rzeczy nie będzie ona bardzo długa, małe dzieci mogą jednak dzięki niej poczuć chwilę emocji. W połączeniu z domkiem dla dzieci drewnianym jest to szczególnie cenna zabawka, która sprawi, że nasze maluchy trudno będzie oderwać od zabawy na świeżym powietrzu.
  • Huśtawka – zabawka wymagająca często uwagi kogoś dorosłego, jednak w zamian za to oferująca dzieciom mnóstwo zabawy. Może również uczyć współpracy i dawania radości młodszej siostrze lub braciszkowi, w sytuacji, w której starsze dziecko będzie poproszone o pobujanie młodszego rodzeństwa.
  • Piaskownica – dla odmiany dużo tańsza w utworzeniu niż huśtawka, jednak również pozwalająca na przyjemne spędzanie wolnego czasu naszym dzieciom. Wręcz klasyczny jest obraz malucha w piaskownicy, bawiącego się grabkami, łopatką i budującego babki z piasku. Stereotyp ten nie wziął się znikąd, pamiętamy zapewne, jak sami bawiliśmy się w ten sposób i ile skomplikowanych konstrukcji zbudowaliśmy wyłącznie przez piasek i wodę. Ta zabawka to duża lekcja kreatywności.

domek ogrodowy drewniany dla dzieci

Domek drewniany dla dzieci – czy warto?

Jasne jest, że nie warto żałować pieniędzy na domek ogrodowy drewniany dla dzieci. W obecnych czasach szczególnie istotne jest, by maluchy miały fajną alternatywę zamiast komputera. Z drugiej strony warto mieć jednak na uwadze, że niezależnie od budżetu, jakim dysponujesz, da się zapewnić dzieciom fajną, udaną zabawę w ogrodzie. Kluczem do tego jest, po pierwsze, staranne dobranie zabawek do potrzeb i temperamentu naszych pociech, a po drugie, nasze własne zaangażowanie w ich zabawę.Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!