Ławki ogrodowe drewniane za 200, 300 i 400 zł – jakie kupić?

Ławki ogrodowe drewniane to jeden z najpopularniejszych typów mebli ogrodowych. Odpowiednio wykończona ławeczka będzie stanowić prawdziwą ozdobę ogrodu czy działki. Specjalnie dla wielbicieli tych klasycznych mebli przygotowaliśmy przegląd dostępnych u nas drewnianych ławek ogrodowych.

Ławka żeliwna Wiedeńska VIP

Najpopularniejszy typ ławki ogrodowej drewnianej to model wykonany na metalowym stelażu, uzupełniony odpowiednio wykończonymi deskami. Stelaż może być wykonany ze stali lub żeliwa. Stelaże żeliwne są lepsze, bardziej odporne na warunki atmosferyczne, co odbija się na ich cenie. Wybierając żeliwny stelaż powinniśmy jednak zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze cięższe polskie stelaże są lepsze niż lekkie i cienkie konstrukcje chińskie – modele azjatyckie są dużo tańsze, ale ta oszczędność odbija się na jakości ławki. Ważna jest technologia wykonania żeliwnej konstrukcji, zabezpieczenie antykorozyjne, technologia malowania. Wysoka jakość wykończenia ma znaczący wpływ na cenę. O tych wszystkich zależnościach pisaliśmy już w artykule Ile kosztuje żeliwna ławka ogrodowa. Warto się z nim zapoznać zanim podejmiemy decyzję o zakupie. Wszystkie prezentowane w zestawieniu modele drewnianych ławek ogrodowych są produkcji polskiej.

Ławka ogrodowa drewniana 150 cm

Ławka ogrodowa drewniana 150 cm to model oparty na żeliwnych podstawach najwyższej jakości – stelaż jest odlewany maszynowo, a następnie malowany proszkowo. Dzięki temu żeliwo jest w pełni odporne na warunki atmosferyczne, a sam stelaż idealnie się prezentuje. Deski wykonane są z drewna olchowego, nie uwalniającego żywicy pod wpływem słońca i cechującego się dobrą odpornością na warunki atmosferyczne. Drewno jest zabezpieczone impregnatem przeciwgrzybicznym, pomalowane specjalną farbą podkładową do drewna używanego na powietrzu i dodatkowo pokryte dwoma warstwami lakieru. O wysokiej jakości modelu świadczy objęcie go przez producenta 24 miesięczną gwarancją. Ławka ogrodowa drewniana przeznaczona jest do samodzielnego, prostego montażu (deski są z nawierconymi otworami, trzeba je tylko przykręcić). Specjalne otwory w stopkach umożliwiają przykręcenie ławki do podłoża. Model waży w sumie około 28 kg. Ławka świetnie sprawdzi się w przydomowym ogródku.

Ławka ogrodowa drewniana Ławka ogrodowa drewniana

Opinie klientów, którzy kupili ten produkt:

Jan11110

Udany zakup za rozsądną cenę, bardzo prosty i łatwy montaż jednym kluczem z przyjemnością.Wszystko porządnie zrobione i dopasowane. Kupiłem dwie ławki jedną nazwałem Julia a drugą Romeo. Stoją w różnych miejscach ogrodu gdzie można posiedzieć, porozmawiać posłuchać śpiewu ptaków… Myślę że można by się zastanowić nad zmianą nieznacznie rozstawu nóg , ale nie wiem czy mam do końca rację. Zastanawiam się nad zakupem stołu do ewentualnego kompletu.. Znajomi którzy ją widzieli chcieli ode mnie odkupić. Jeden niezwłocznie zamówił dwie kiedy była promocja.

asior11111

Ławka identyczna jak na zdjęciach, stabilna, nie kołysze się na boki.
Sprzedawca na bieżąco informuje o statusie zamówienia, dwa dni od zaksięgowania wpłaty ławka elegancko prezentuję się w moim ogrodzie :)
Szybka dostawa, szybki montaż > Bardzo gorąco POLECAM.

Ławka ogrodowa z podłokietnikami 150 cm

Ławka ogrodowa z podłokietnikami 150 cm różni się od opisanego wyżej modelu jedynie dodatkiem podłokietników. Wykonana jest z tego samego, solidnie wykończonego żeliwa, które znakomicie się prezentuje i jest bardzo wytrzymałe. Żeliwne odlewy są formowane maszynowo i malowane są proszkowo na kolor czarny. Drewniane deski mają grubość 3 cm i wykonane są z drewna olchowego. Drewno nie uwalnia żywicy. Jest zaimpregnowane środkiem grzybobójczym, pomalowane farbą podkładową i wykończone dwoma warstwami lakieru w kolorze teak. Ławka przeznaczona jest do samodzielnego montażu. Deski mają nawiercone fabrycznie otwory, dzięki czemu montaż jest łatwy i szybki. Specjalne otwory w stopkach umożliwiają przymocowanie ławki do podłoża. Ławka ogrodowa drewniana objęta jest 24 miesięczną gwarancją producenta. Model waży w sumie około 31 kg. Ławka świetnie sprawdzi się w ogrodzie i będzie pięknie wyglądać pośród drzew.

Ławka ogrodowa z podłokietnikami Ławka ogrodowa z podłokietnikami

Opinie klientów, którzy kupili ten produkt:

Mariusz11111

Super zakup. Po złożeniu ławeczka prezentuje się wyśmienicie, jest elegancka i stabilna. Wraz z elementami ławki zostały dostarczone śruby, nakrętki i podkładki – i tu niespodzianka – w instrukcji napisano, że ma być cztery śruby długie (5 cm) a okazało się, że wszystkie są jednakowej długości (nie miało to jednak wpływu na montaż ławki). Co do samego zakupu – pełen profesjonalizm firmy meblobranie.pl. Przesyłka dobrze i bezpiecznie opakowana, szybka wysyłka i możliwość sprawdzenia statusu realizacji zamówienia. Polecam zakup wszystkim zainteresowanym.

flowers11111

Byłam sceptyczna co do zakupów mebli w e-sklepie, zdecydowałam się na nie tylko z powodu braku czasu na jeżdżenie po budowlanych hipermarketach – ale ta transakcja rozwiała wszelkie moje wątpliwości. Szybka przesyłka ( krótszy termin, niż podany) i bardzo uprzejmy i pomocny pan kurier. Ławeczka cudna. Przepięknie pachnące olchowe drewno, bardzo solidne deski plus cieszący oko design żeliwnych elementów. Teraz trudno nam sobie wyobrazić wolne chwile spędzone nie na ławeczce w ogrodzie. Polecam wszystkim ten sklep, zakupy tu to po prostu REWELACJA !

Ławka żeliwna z oparciem 150 cm – F150M

Ławka żeliwna z oparciem 150 cm – F150M jest znacznie cięższa, niż opisywane wyżej modele – ławka waży w sumie około 38 kg. Przekłada się to bezpośrednio na jej większą solidność i stabilność. Podstawę konstrukcji stanowi żeliwo szare, odlewane maszynowo i malowane proszkowo na kolor czarny. Dzięki temu metal jest odpowiednio zabezpieczony przed działaniem warunków atmosferycznych i korozją. Warto zwrócić również uwagę na wykończenie drewna. Deski wykonane są z heblowanego drewna olchowego, którego ostre krawędzie były frezowane, by delikatnie je zaokrąglić. Deski zostały zaimpregnowane, a następnie trzykrotnie pomalowane na kolor teak. W nogach ławek są otwory umożliwiające przykręcenie mebla do podłoża. Dzięki temu ten model świetnie się sprawdzi również jako ławka parkowa. Ławka ogrodowa drewniana przeznaczona jest do samodzielnego montażu – należy przykręcić deski do żeliwnych nóg. Dostarczane deski mają nawiercone otwory, w komplecie znajdują się też niezbędne śruby. Produkt objęty jest 24 miesięczną gwarancją polskiego producenta.

Ławka żeliwna z oparciem 150cm - F150M Ławka żeliwna z oparciem 150cm - F150M

Opinie klientów, którzy kupili ten produkt:

mero7711111

bardzo dobry produkt i szybka dostawa. Polecam wszystkim Kupującym

Inwest-bruk11111

Ławka bardzo solidnie wykonana. Spokojnie można stosować na posesjach prywatnych oraz jako ławka miejska, parkowa. Polecam!

Ławka parkowa – 150 cm – 45 kg

Ławka parkowa – 150 cm – 45 kg to model wyjątkowo solidny i stabilny, dzięki masywnym i ciężkim nogom żeliwnym. Ławka waży w sumie aż 45 kg, a każda z jej nóg 15,6 kg – to zdecydowanie najbardziej masywny model w zestawieniu. Żeliwne elementy modelu są odlewane maszynowo i malowane proszkowo na kolor czarny, co pozwala na idealne zabezpieczenie metalu przed korozją i warunkami atmosferycznymi. Otwory w stopkach umożliwiają przywiercenie ławki do podłoża. Deski z drewna olchowego zabezpieczone są na trzy różne sposoby: grzybobójczym impregnatem, podkładową farbą do drewna używanego na świeżym powietrzu, a także dwoma warstwami lakieru w kolorze teak. Ławeczka – zgodnie z nazwą – świetnie sprawdza się również jako ławka parkowa. Ławkę ogrodową drewnianą należy samodzielnie zmontować – dzięki nawierconym w deskach otworach montaż ogranicza się do przykręcenia desek do stelaża. Model objęty jest 24 miesięczną gwarancją polskiego producenta.

Ławka parkowa - 150cm - 45kg Ławka parkowa - 150cm - 45kg

Opinie klientów, którzy kupili ten produkt:

Wioleta11111

Przed dokonaniem zakupu ławki razem z mężem mieliśmy wątpliwości co do wyboru. Po mimo tego zdecydowaliśmy się. Nie żałujemy , ponieważ ławka naprawdę jest zrobiona solidnie. Jest stabilna, mocna, wygodna w siedzeniu i prosta w montażu. Szybka dostawa i naprawdę produkt godny polecenia.Pozdrawiam.

Marek11111

Solidna, bezpieczna, bardzo stabilna i starannie wykonana ławka doskonale nadajaca się do ogrodu. Zamówienie zrealizowane bardzo sprawnie i przed obiecanym terminem. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu i szybkści dostawy.

Ławka chińska żeliwna

Ławka chińska żeliwna to polski produkt wyróżniający się kunsztownym wykończeniem żeliwnych odlewów z niewielkimi podłokietnikami. Elegancką linię ławki podkreśla dodatkowo zwiększona liczba desek użytych do wykończenia siedziska i oparcia. Żeliwne odlewy malowane są metodą tradycyjną na kolor czarny. Deski są sosnowe, malowane trzykrotnie zabezpieczającą drewno lakierobejcą. Podstawowy kolor modelu to palisander, ale istnieje też możliwość wykonania ławki na zamówienie w kolorze teak lub białym. Ławka waży około 36 kg. Za dodatkową dopłatą można dokupić do ławki miękką poduszkę w kolorze ciemnego grafitu, z troczkami na rogach pozwalającymi na przymocowanie jej do siedziska. Ławka przeznaczona jest do samodzielnego montażu – należy jedynie przykręcić deski do stelaża. Otwory w deskach są przygotowane, a do kompletu dołączone są niezbędne śruby. Drewniana ławka ogrodowa objęta jest 12 miesięczną gwarancją polskiego producenta.

Ławka chińska żeliwna Ławka chińska żeliwna

Opinie klientów, którzy kupili ten produkt:

szumi11111

towar zgodny z zamówieniem, dostawa , informacja-super.

malvina2411111

Ławka solidna, estetycznie wykonana. Sprzedawca zamówienie zrealizował perfekcyjnie. Zdecydowanie polecam.

Ławka koronkowa

Ławka koronkowa to model wyjątkowo elegancki, pięknie wpasowujący się w ogrodową zieleń i znakomicie prezentujący się w przestrzeniach reprezentacyjnych. Ławka ogrodowa drewniana składa się z 12 desek sosnowych trzykrotnie pokrytych bejcolakierem, co zapewnia odpowiednią wytrzymałość mebla na warunki atmosferyczne. Kunsztowne odlewy żeliwne o koronkowej strukturze malowane są metodą tradycyjną, farbą dedykowaną do żeliwa. Każda z nóg waży około 15 kg, co zapewnia odpowiednią stabilność i solidność ławki. Cały mebel waży w sumie około 35 kg. Kolor ławki to palisander. Ławka koronkowa przeznaczona jest do samodzielnego montażu (należy jedynie przykręcić deski do żeliwnego stelaża). Wszystkie niezbędne otwory są przygotowane, w paczce znajdują się również potrzebne śruby. Ławka objęta jest 12 miesięczną gwarancją polskiego producenta.

Ławka koronkowa Ławka koronkowa

Opinie klientów, którzy kupili ten produkt:

Marcin11111

Ławka jest wygodna, bardzo dobrze wykonana.
Żadnych problemów w trakcie montażu.
Polecam!

Mika11111

Solidnie wykonana,łatwa w montażu ławeczka.Koronkowe boki nadają jej wyglądowi lekkości. W moim ogrodzie postawiona została wśród róż, gdzie podkreśla romantyczny charakter tego zakątka.

Ławka ogrodowa ozdobna – 11 desek

Ławka ogrodowa ozdobna – 11 desek to model oparty na solidnej żeliwnej postawie o kunsztownym wykończeniu. Elementy żeliwne zabezpieczono przed korozją podkładem cynkowym, a następnie pomalowano na kolor czarny farbą proszkową. Każdy z odlewów waży około 10 kg, natomiast łączna waga ławki to 45 kg. Deski, użyte do wykończenia ławki ogrodowej drewnianej, wykonane są z drewna sosnowego. Zostały one trzykrotnie pomalowane lakierem wodorozcieńczalnym zewnętrznym, przeznaczonym do ochronnego i dekoracyjnego malowania powierzchni drewnianych i drewnopodobnych narażonych na wpływ warunków atmosferycznych. Ten typ lakieru ładnie podkreśla naturalną strukturę drewna. W deskach nawiercone są otwory, które ułatwiają montaż ławki – wystarczy tylko wkręcić śruby łączące deski ze stelażem. Ławka objęta jest 12 miesięczną gwarancją polskiego producenta.

Ławka ogrodowa ozdobna - 11 desek Ławka ogrodowa ozdobna - 11 desek

Opinie klientów, którzy kupili ten produkt:

Krzysztof11111

Ławka jest bardzo elegancka i wygodna, ładnie prezentuje się jako miejsce spoczynku prze domem. Wzorcowy kontakt z obsługą sklepu.

Piotr11111

Solidna i estetyczna. Dobry wybór.

***

Co sądzicie o zaproponowanych przez nas ławkach? A może macie jakieś dodatkowe pytania? Jeśli tak, to zapraszamy do kontaktu – chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości ;)


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!