W dniu 19.04.2019 Biuro Obsługi Klienta czynne jest w godzinach 8-12
W dniu 19.04.2019 Biuro Obsługi Klienta czynne jest w godzinach 8-12

Tunel szklarniowy 4x2,2 m

(kod: 15750) Produkt wyprodukowany w Polsce Lemar
469 zł 399 zł i dostawa GRATIS!
 • Planowana wysyłka: wtorek, 23.04.2019
 • Zamów do: g. 11:00, wtorek, 23.04.2019
 • Pozostało: 3d 19h 33min
 • kod: 15750

Klienci oglądający ten produkt kupowali:

Kluczowe parametry:

Długość [cm] 400
Stelaż PCV
Szerokość [cm] 220
Wysokość [cm] 190
Powierzchnia [m2] 8,8
Wentylacja Tak
Kolor biały
Otwieranie suwak
Wejście Z dwóch stron
Długość [cm] 400
Szerokość [cm] 220
Wysokość [cm] 190
Stelaż PCV

Opis produktu

Ogrodowy tunel szklarniowy to produkt, o którym myśli coraz więcej ogrodników. Dzięki przedłużeniu okresu wegetacji upraw daje o wiele bardziej okazałe zbiory. Rozmiary tunelu to 4m długości i 2,2m szerokości. Daje to aż 8,8 m2 powierzchni do zagospodarowania na dowolne uprawy. Poruszanie we wnętrzu tunelu foliowego ułatwia sufit na wysokości 190 cm. Wielu klientów dodatkowo ozdabia tunele betonowymi lub kostkowymi klientowi, co świetnie wygląda i wzmacnia konstrukcję tunelu.

Tunel szklarniowy PCV

Konstrukcja tunelu ogrodowego to szkielet z rurek PCV o grubości 32 mm. Jest to bardzo elastyczny, wytrzymały i lekki materiał. Ponieważ nie jest to konstrukcja metalowa, nie rdzewieje. Nie jest też tak ciężka, dzięki czemu można przenosić tunel nawet bez demontażu! By mieć pewność stabilności konstrukcji, zaleca się umieszczenie jest w pobliżu zabudowań, dzrew lub krzewów. Da to dodatkową osłonę od wiatru. Trwałość zwiększają też szpilki metalowe, którymi tunel foliowy należy przymocować do podłoża. Zamek błyskawiczny umieszcony z obu stron tunelu umożliwia szybki i łatwy dostęp oraz prostą wentylację. Suwak wykonany jest z plastiku, więc nie ulega korozji. Dzięki temu nie będziemy mieli problemu z regulacją temperatury i wilgotności wewnątrz. 

Tunel szklarniowy PCV rozsunięty

Całą konstrukcję ogrodowego tunelu szklarniowego przykrywa wysokiej jakości folia trójwarstwowa UV4. Każda z warstw ma odrębne zastosowanie. Warstwa wewnętrzna daje świetne właśćiwości termoizolacyjne, a warstwy zewnętrzne elastyczność, większą wytrzymałość i odrporność na uszkodzenia, a także bardzo dobre przepuszczanie światła. Ekstremalne warunki atmosferyczne takie, jak bardzo silny wiatr mogą ją jednak uszkodzić, dlatego zaleca się, by zdejmować folię z tunelu foliowego w takich przypadkach. Folia jest czterosezonowa. Sezon rozumie się jako wiosnę lub jesień. Na zime folię należy koniecznie zdjąć, ponieważ grozi to poważnymi uszkodzeniami.

Zamawiając Tunel szklarniowy 4x2,2 m otrzymują Państwo:

 • komplet rurek do budowy konstrukcji stelaża - każda rurka jest opisana zgodnie z jej przeznaczeniem
 • komplet łączników, trójników i innych kształtek do łączenia poszczególnych elementów
 • komplet spinek do folii do jej mocowania do rurek
 • komplet szpilek montażowych do przytwierdzenia tunelu do podłoża
 • komplet folii - podzielony na 3 części w celu ułatwienia montażu - część główna, dwie części frontowe
 • instrukcję montażu w języku polskim z kluczowymi ilustracjami

Wymiary elementów zestawu:

Ogrodowy tunel szklarniowy schemat

Kluczowe parametry:

Długość [cm] 400
Stelaż PCV
Szerokość [cm] 220
Wysokość [cm] 190
Powierzchnia [m2] 8,8
Wentylacja Tak
Kolor biały
Otwieranie suwak
Wejście Z dwóch stron
Długość [cm] 400
Szerokość [cm] 220
Wysokość [cm] 190
Stelaż PCV

Dostawa i montaż mebli:

Ogrodowy tunel szklarniowy przesyłany jest w ubezpieczonej paczce poprzez firmę kurierską. Przeznaczony jest do samodzielnego zmontowania zgodnie z zamieszczoną instrukcją w języku polskim.

Przebieg procesu montażu:

Tunel foliowy montaż Tunel ogrodowy montaż Tunel ogrodniczy montaż Tunel foliowy montaż frontów Tunel foliowy montaż płacht głównych Tunel szklarniowy po montażu

Według instrukcji kolejne etapy montażu wyglądają następująco. Pierwsza w kolejności montowana powinna być rama tunelu znajdująca się przy podłożu. Każdą z części można prosto rozpoznać, ponieważ rurki są oznakowane. Następnie należy dołączyć elementu pionowe razem z poprzeczkami. Wszystko należy łączyć dołączonymi do zestawu kształtkami. Do podłoża tunel mocuje się dzięki specjalnymi metalowym szpilkom. Następnie należy przejść do kluczowego momentu, czyli nakładania folii. Musi być ona dobrze naciągnięta i starannie wkopana w ziemię. Mocowanie najpierw 2 części frontowych, a potem części głównej przeprowadza się przypinając folię spinkami dostarczanych w dużych ilościach. Po wewnętrzej stronie tunelu znajdują się fabrycznie wgrzane sznurki, które należy przywiązać do folii, by zwiększyć jej trwałość i napięcie.

Instrukcja montażu tunelu foliowego 4x2.2m

Gwarancja:

Tunel objęty jest 24 miesięczna gwarancją polskiego producenta.

UWAGA: Informujemy, że dla kupujących niebędących konsumentami, sprzedawane przez nas przedmioty objęte są całkowitym wyłączeniem z tytułu rękojmi, zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie Cywilnym.

Najlepsza oferta:

Znalazłeś ten sam produkt w innym sklepie na lepszych warunkach? Prześlij nam informację i link na adres [email protected] - zweryfikujemy możliwość przedstawienia indywidualnej oferty.

Opinie klientów, którzy zakupili ten produkt

4.40
10 opinii
5
6
4
3
3
0
2
1
1
0
 • Janek

  Produkt spełnił moje oczekiwania

 • Rych

  Jestem zadowolony, zamówienie zrealizowane zostało prawidłowo, szybko, i bez uszczerbku dla przesyłki. Polecam zainteresowanym.

 • Jarosław

  Produkt zgodny z zamówieniem. Dotrzymany termin dostawy.

 • Piotr

  Produkt zgodny z opisem, w połowie sezonu wszystko w porządku. Jedyne zastrzeżenie to kotwy mocujące do ziemi - są wykonane z drutu który nie utrzyma konstrukcji do ziemi przy bardzo silnym wietrze(wystarczy samemu zaopatrzyć się w 3-4 cm płaskownik i pociąć go na 30 cm odcinki i jest bezpiecznie nawet przy dużym wietrze)

 • KLAUDIA

  Zamówiłam już drugi taki tunel dla mojego taty , który jest tak samo zadowolony jak ja z mojego tunelu. Polecam w 100%

 • Klaudia

  towar zgodny z opisem szybka dostawa polecam!

 • dmilow

  Zmontowałem w 3 godziny samemu bez problemów w ramach dwóch ucieczek na działkę od codziennych obowiązków. Elementy dobrze spasowane, instrukcja obsługi łatwa do zrozumienia. Wygląda solidnie. Trwałość ocenie po pierwszym sezonie.

 • Andrzej

  Konstrukcja z rur pvc jest zbyt elastyczna (ugina się pod naporem silnego wiatru). Czołowe elementy folii są słabo zabezpieczone przed porywami wiatru. Wczoraj podczas burzy z silnym wiatrem wyrwało te elementy. Musiałem ja zakładać (ratując tunel przed "odlotem"). Dolne krawędzie tej folii zasypałem w wykopanym rowku ziemią, co jadnak utrudni wchodzenie do tunelu.

 • tomek13790

  towar zgodny dobrze zapakowany. instrukcja zrozumiała. polecam

 • kymko

  polecam ,,

Aranżacje

Ostatnio na blogu:

Zadzwoń Email
×