• Oświetlenie wewnętrzne

  Plafon sufitowy elegancki

  Oświetlenie wewnętrzne to bardzo ważny element wystroju mieszkania. Lampy, żyrandole i kinkiety zapewniają odpowiednie światło dla naszych oczu, wyłaniają piękno mebli, a przy tym same w sobie są bardzo elegancką ozdobą. W naszej ofercie znajdują się również plafony, oświetlenie wiszące punktowe, halogenowe czy lampy na biurka. Oferujemy Państwu lampy stojące, podłogowe oraz wiszące, dzięki którym będziecie mogli Państwo stworzyć miłą i przytulą atmosferę w domu, mieszkaniu bądź biurze. Różnorodność produktów umożliwi Państwu zaspokojenie potrzeb oraz dopasowanie lampy do każdego pomieszczenia. Posiadamy lampy klasyczne oraz lampy nowoczesne o eleganckim kształcie i formie.

  Rozróżnienie lamp ze względu na miejsce użycia

  Oświetlenie dzieli się głównie na 4 grupy: oświetlenie sufitowe/wiszące, kinkiety ścienne, lampy stojące podłogowe oraz lampy stołowe. Niektóre typy lamp do wnętrz, np. reflektory można stosować w różnych miejscach, gdyż sposób mocowania nie ogranicza się do jednego rodzaju powierzchni. Skompletowanie różnych rodzajów lamp pokojowych w jednym pomieszczeniu pozwala nam uzyskać odpowiedni efekt – wyszczególnić strefy użytkowe w danym pomieszczeniu, zapewnić odpowiednie doświetlenie miejsc takich jak stół jadalny czy kącik do czytania, a także dodatkowo podkreślić stylowe dekoracje czy akcesoria. Ważną rolę w aranżacji oświetlenia odgrywa oświetlenie punktowe, które pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych efektów.

   

  Lamka nocna na stól

  Jak wybrać odpowiednie oświetlenie wewnętrzne

  Zanim zabierzemy się za wybór konkretnych lamp sufitowych, kinkietów czy lamp stojących, zastanówmy się nad funkcjonalnością naszego pomieszczenia. Ile lamp właściwie potrzebujemy? Czy powinno to być jedno główne oświetlenie, czy może więcej działających niezależnie lamp wewnętrznych, które pozwolą nam uzyskać określone efekty? Czy są jakieś przestrzenie w tym pomieszczeniu, które powinny być dodatkowo doświetlone? Kiedy odpowiemy sobie na te pytania i określimy ile lamp jakiego rodzaju nam potrzeba, możemy się zabrać za wybór konkretnych modeli i dopasowanie ich do siebie. Przykładowo w sypialni przyda nam się żyrandol wiszący i lampki nocne pozwalające na łatwe dojście do łóżka po zgaszeniu światła, ale możemy też zdecydować się na bardziej dyskretne oświetlenie główne i dodatkowe reflektorki oświetlające np. naszą garderobę – wszystko zależy od naszych potrzeb i pomysłów. Dobrze przemyślane i doskonale dobrane oświetlenie sprawi, że w naszym domu będziemy czuć się naprawdę wyjątkowo, a goście będą zachwycać się naszą unikalną aranżacją oświetlenia.